Q9F to najbardziej zaawansowany reprezentant rodziny QLED. Dostępny jest w trzech rozmiarach telewizor – 55, 65 i 75 cali. Ten nowy flagowiec został wyposażony w bezpośrednie podświetlenie matrycy z wielostrefowym wygaszaniem, co oznacza jeszcze lepszy kontrast. Nowa technologia antyrefleksyjna Ultra Black Elite sprawia, że czernie na ekranie mają być idealne oraz stara się eliminować odbicia światła, dzięki czemu obrazy pozostają ostre i żywe bez względu na kąt oglądania. Jej zastosowanie gwarantuje najwyższy współczynnik kontrastu wśród telewizorów QLED. Dostajemy do tego technologię HDR 2000 oraz Quantum Dot, która odpowiada m.in. za możliwość odwzorowania ponad miliarda odcieni barw z ich pełnym natężeniem.

Reklama

Zgodnie z założeniem, które legło u podstaw nowej serii QLED TV, projektanci skupili się na wyeliminowaniu elementów, odciągających uwagę podczas oglądania. Tak powstał One Invisible Connection, czyli jeden praktycznie niewidoczny przewód, który zastępuje wszystkie inne, w tym zasilający - koniec z plączącymi się wokół ekranu kablami. Jeśli dodamy do tego nowy moduł One Connect, do którego podłączymy wszystkie dodatkowe urządzenia (konsola, soundbar, Blu-ray), w domowej przestrzeni wreszcie zapanuje ład i porządek (do tego wwszystkie porty One Connect obsługują HDCP 2.2)

Samsung wyeliminował problem czarnej „plamy” na ścianie przy wyłączonym ekranie telewizora. Wystarczy zrobić smartfonem zdjęcia otoczenia telewizora i przesłać je do QLED TV. Gdy wyłączymy telewizor, na jego ekranie zobaczymy - w prawie niewidocznych ramkach - to co, znajduje się za nim. Tym samym ekran stara się wtopić się w otoczenie. W ramach tej funkcjonalności nasz telewizor może także stać się nośnikiem aktualnych wiadomości, informacji o korkach, czy o pogodzie. Na ekranie możemy też wyświetlić nasze własne zdjęcia.

Dla tych, którzy nie chcą wieszać ekranu, w zestawie znajdzie się elegancka i minimalistyczna podstawa. Możemy też zainstalować go na nowoczesnych stojakach Tower i Studio, które są dostępne jako oddzielne akcesoria.

Smart TV w wydaniu firmy Samsung to szereg dodatkowych rozwiązań, które sprawiają, że codzienne korzystanie z telewizora jest łatwe i przyjemne. W tym roku telewizor Smart TV wejdzie w nową rolę - stanie się swoistym centrum dowodzenia dla domowego ekosystemu urządzeń. Pranie w trakcie? Teraz nie trzeba przerywać oglądania ulubionego serialu, aby sprawdzić czy cykl już się zakończył. Dzięki funkcji powiadomień w rogu ekranu zobaczymy krótki komunikat - jeśli oczywiście mamy zainstalowaną specjalną aplikację (dostępną na Androidzie i iOS) oraz model pralki, współpracujący z telewizorem.

W ręce widzów trafia też nowa aplikacja SmartThings, która w myśl koncepcji IoT (Internet of Things) będzie swoistym łącznikiem między domowymi urządzeniami. Jedną z jej funkcji jest także ułatwienie połączenia telewizora ze smartfonem i przyśpieszenie pierwszej, jednorazowej konfiguracji. Raz połączone urządzenia będą płynnie współpracować.

Samsung przygotował też specjalny prezent dla tych, którzy zdecydują się na zakup największych modeli. Telewizor QLED 65Q9F 2018 - podobnie jak inne modele telewizorów Samsung z tego roku o przekątnej minimum 65 cali – objęty jest promocją Smart Pack 2018. Dzięki niej widzowie na start będą mogli zyskać bezpłatny dostęp do 4 z 7 popularnych serwisów VoD. Wśród nich znajdują się HBO GO (na 3 miesiące), IPLA (na 6 miesięcy), FilmBox Live (na 6 miesięcy), player+ (na 6 miesięcy), VoD Onet (na 6 miesięcy), Showmax (na 6 miesięcy) oraz ELEVEN SPORTS (na 6 miesięcy).