Pod maską S6 znajdziemy SNapdragona 855 z 6GB RAM i 128 GB pamięci rozszerzanej kartą MicroSD do 1TB. Tablet wyposażono w wyświetlacz SAMOLED o przekątnej 10,5" i rozdzielczości WQXGA, czyli 2560x1600. Do tego dostaniemy w urządzeniu 4 głośniki, przygotowane przy współpracy z AKG i obsługujących Dolby Atmos.

Reklama

Galaxy Tab S6 to także pierwszy tablet marki Samsung wyposażony w usprawniony, podwójny aparat fotograficzny. Jeden z zastosowanych aparatów, ultraszerokokątny, oferuje wynoszące 123 stopnie pole widzenia.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to sprzęt dostanie optyczny czytnik linii papilarnych. Z kolei Samsung Knox, kompleksowa platforma zabezpieczeń stworzona przez firmę i chroniąca zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie, zapewnia skuteczną ochronę danych zapisanych w pamięci urządzenia.

Rysik S Pen w Galaxy Tab S6 pozwala przy pomocy gestów S Pen Air Actions rejestrować selfie i wideo czy kontrolować tworzenie treści multimedialnych, nawet gdy nie trzymamy tabletu w dłoniach. Ponadto rysik zapewnia nawet 10 godzin działania po zaledwie 10 minutach bezprzewodowego ładowania. Robienie notatek na Galaxy Tab S6 przy użyciu S Pen jest proste. Za pomocą jednego kliknięcia można przekształcić odręczne zapiski w tekst cyfrowy i wyeksportować je do formatów takich jak np. Microsoft Word. Można także tworzyć krótkie notatki czy szkice podczas oglądania wideo – wystarczy dostosować przezroczystość okna Samsung Notes

Tablet oferuje również udoskonaloną wersję Samsung DeX, która pozwala użytkownikom płynnie przejść do pracy niczym na komputerze PC, a tym samym z łatwością realizować kilka zadań jednocześnie. Specjalny klawisz funkcyjny DeX dostępny jest na dedykowanej Galaxy Tab S6 klawiaturze BookCover. Samą klawiaturę również ulepszono dodając do niej uchwyt na S Pen, touchpad, nowe klawisze funkcyjne, a także umożliwiając ustawienie jej pod kątem.

Reklama

Tablet jako część ekosystemu Galaxy, doskonale sprawdzi się także jako centrum sterowania sprzętami domowymi za pośrednictwem platformy SmartThings. Dostępny będzie w kolorach Mountain Gray, Cloud Blue oraz Rose Blush.