Flagowy telewizor Samsung Neo QLED 4K, czyli model QN90A, otrzymał od magazynu „Forbes” najwyższe noty w recenzji. Redakcja zwróciła uwagę na możliwości przetwarzania obrazu oferowane przez ten telewizor, które przekładają się na niemal trójwymiarowe detale i najwyższej jakości doświadczenia gamingowe. W tekście napisano, że: „upscaling dostępny w modelu 65QN90A jest wręcz nieprawdopodobnie dobry”. Pochwalono także „zapierające dech piękno prezentowanych na tym modelu obrazów z gry”.

Reklama

Także portal TechRadar docenił technologie i możliwości telewizorów Neo QLED, przyznając modelowi QN95A aż 5 gwiazdek i wyróżnienie „Editor’s Choice” (pol. Wybór Redaktora). W recenzji napisano, że „pierwsze podejście Samsung do Mini LED jest zwieńczone absolutnym sukcesem w postaci prezentowanego telewizora Neo QLED”.

Z kolei Techaeris docenił telewizor Neo QLED 8K QN800A za „oszałamiającą jakość obrazu” i inteligentne funkcje. W portalu odnotowano, że „opcja Multi-View jest szczególnie przydatna dla graczy”, jako że otwiera przed nimi nowe możliwości przechodzenia trudnych poziomów, dzięki doskonałej jakości i przetwarzaniu obrazu.

Z kolei magazyn „Video” przyznał telewizorowi QN900A Neo QLED 8K firmy Samsung 966 punktów na 1030 możliwych – to najwyższa dotychczas nota w kategorii telewizorów. W recenzji napisano, że „Samsung nieustannie udowadnia, że techniczne udoskonalenia i wyszukane innowacje wciąż pozwalają wiele osiągnąć – dowodem tego są obecnie mini-LED-y”. Neo QLED QN900A przyznano nagrody w następujących kategoriach: Referencja, Innowacja i Design.

Ceny w przedsprzedaży

Reklama

Wkrótce i do naszej redakcji trafią pierwsze Neo QLEDY, wtedy zobaczymy, czy zachwyty zagranicznych testerów się potwierdzą. Telewizory te można też już kupić w przedsprzedaży. Najprostszy model oi przekątnej ekranu 50" kosztuje 5499 PLN. Za jego 55-calową wersję zapłacimy 6300 złotych. Potem jest już tylko drożej - bardziej "wypasione" modele kosztują już ponad 14 tysięcy złotych, a topowy, 85-calowy flagowiec to wydatek 29 tysięcy złotych