Reklama

Smartfony Galaxy S22 i S22+ oferują także najnowszą technologię AI firmy Samsung, a zrobienie perfekcyjnego portretu to nic trudnego dzięki nowej AI Stereo Depth Map, zaś fotografowane obiekty będą się prezentowały świetnie a sprawą zaawansowanego algorytmu AI. Równie dobrze uchwycimy w kadrze ujęcia zwierząt: nowy tryb portretowy w smartfonach Galaxy S22/S22+ sprawia, że sierść pupila nie zleje się z tłem, gwarantując idealne ujęcia.

Zaawansowane funkcje AI

Pierwszy procesor w technologii 4nm, zastosowany w smartfonach Galaxy, napędza zaawansowane przetwarzanie AI i maszynowe uczenie się, co przekłada się na wysoką wydajność. Co więcej, analiza zachowań sieciowych usprawnia działanie aplikacji, ponieważ automatycznie wykrywa, która z nich jest w danej chwili wykorzystywana, i to do niej kieruje najwięcej mocy. W efekcie streaming, surfowanie w sieci i obsługa aplikacji nigdy jeszcze nie były równie płynne

Reklama

Błyskawicznie działający procesor wymaga odpowiedniej ilości mocy. Dlatego właśnie Galaxy S22 wyposażono w pojemną baterię i obsługę szybkiego ładowania 25 W, zaś Galaxy S22+ oferuje superszybkie ładowanie 45W.

Reklama

Oba urządzenia wyposażono w adaptacyjny wyświetlacz Dynamic AMOLED 2X, zaprojektowany z myślą o optymalnych wrażeniach z gamingu i oglądania. Niezależnie od tego, czy użytkownik wybierze 6,1-calowy ekran premium Galaxy S22, czy 6,6-calowy ekran Galaxy S22+, zawsze będzie mógł cieszyć się inteligentną technologią Vision Booster, która automatycznie dostosowuje wyświetlacz do światła otoczenia i poprawia kontrast kolorów, zapewniając najlepsze możliwe odwzorowanie treści. Co więcej, udoskonalenia w zakresie wydajności sprzętowej pozwoliły dodatkowo poprawić jasność wyświetlaczy: w przypadku S22 jasność szczytowa wynosi 1300 nitów, zaś w przypadku S22+ – aż 1750 nitów.Za sprawą partnerstwa z Google użytkownicy Galaxy S22 i S22+ mogą teraz korzystać z Google Duo z opcją udostępniania na żywo by wraz z przyjaciółmi przeglądać zdjęcia w Galerii albo razem ze współpracownikami tworzyć notatki ze spotkania na Samsung Notes – także będąc w różnych lokalizacjach.

Eleganckie smartfony

Zarówno Galaxy S22, jak i S22+ oferują doceniany przez fanów, ikoniczny dla serii Galaxy S design Contour-Cut, który łączy aparat z obudową smartfonu. By nadać najnowszym smartfonom jeszcze bardziej elegancki i wyrafinowany wygląd, Samsung połączył w obu urządzeniach płaski wyświetlacz ze szklanym wykończeniem. Obudowa aparatu w serii Galaxy S jest teraz kolorystycznie dopasowana do korpusu urządzenia, a jej smukłe, symetryczne obramowanie zapewnia spójny wygląd. Smartfony Galaxy S22 i S22+ dostępne są w kolorach czarnym, białym, zielonym i różowym.

Poza eleganckim designem, seria Galaxy S22 oferuje najwyższą wśród urządzeń mobilnych Samsung trwałość. Galaxy S22 i S22+ to pierwsze smartfony z serii S, w których użyto najodporniejszego w branży, zbrojonego aluminium. Zarówno z przodu jak i z tyłu obudowy Galaxy S22 i S22+ zastosowano trwałe szkło Corning® Gorilla® Glass Victus®+, by zapobiegać negatywnym skutkom przypadkowego upuszczenia smartfonu.

Cztery nadchodzące wersje Androida

Samsung podejmuje wszelkie kroki, aby zapewnić użytkownikom urządzeń Galaxy optymalne wrażenia z obsługi i doskonałą wydajność. Dlatego wszystkim urządzeniom serii Galaxy S22 przysługiwały będą aktualizacje nawet do czterech kolejnych wersji systemu operacyjnego Android.

Seria Galaxy S ułatwia też personalizację smartfonu. Przejrzysty, intuicyjny interfejs użytkownika One UI pozwala dostosować ekran główny i widżety do osobistych preferencji. Umożliwia wybór kolorów ikon, widżetów czy palety barw, by oferować mobilne wrażenia oddające osobowość użytkownika. One UI daje ponadto łatwy dostęp do mnóstwa emotikon, GIF-ów i naklejek bezpośrednio z klawiatury, co pozwala użytkownikom natychmiast komunikować emocje bez potrzeby pisania.

Ekologiczne technologie

Galaxy S22 to najbardziej przyjazna środowisku seria urządzeń Galaxy. Zanieczyszczenie plastikiem to poważne zagrożenie dla środowiska, a porzucone sieci rybackie są szczególnie szkodliwe dla oceanów i żyjących w nich zwierząt. Samsung pomaga zbierać takie porzucone sieci, po czym przekształca je w wysokowydajny materiał wykorzystywany do budowy smartfonów. Materiał ten – użyty w obudowie przycisków serii Galaxy S22 - w 20 proc. składa się z poddanych recyklingowi plastików z porzuconych sieci rybackich, które inaczej zaśmiecałyby oceany. W urządzeniach serii Galaxy S22 materiał poużytkowy z recyklingu wykorzystano ponadto w module głośnika, a także wewnątrz przycisków zasilania i głośności.

Zabezpieczenia, którym można zaufać

Urządzenia z serii Galaxy S22 chroni platforma zabezpieczeń Samsung Knox Vault, obejmująca bezpieczny procesor i pamięć, która całkowicie odizolowuje wrażliwe dane takie jak hasła, informacje biometryczne czy klucze Blockchain od głównego systemu operacyjnego smartfonu. Dostępny w One UI przejrzysty panel zarządzania ustawieniami prywatności wskazuje, które aplikacje mają dostęp do danych i aparatu, a użytkownik sam może zadecydować, czy i której z nich wydać zgodę na takie działanie. Seria Galaxy S22 oferuje ponadto kilka nowych funkcji zabezpieczeń, w tym mikroarchitekturę ARM, która zapobiega cyberatakom skierowanym na system operacyjny i pamięć smartfonu.

Galaxy S22 oferuje ponadto Samsung Wallet - płynnie działające, wygodne i bezpieczne rozwiązanie, które upraszcza życie codzienne. Samsung Wallet to narzędzie łączące płatności cyfrowe, dowód osobisty, klucze i zarządzanie zasobami w celu uproszenia rutynowych działań – od legitymowania się po kompletowanie przed podróżą dokumentów, takich jak bilet lotniczy