Nowy 32-calowy Odyssey Neo G8 to pierwszy na świecie najszybszy monitor łączący zakrzywioną matrycę 1000R VA o rozdzielczości 4K (3840 x 2160), wyposażoną w Quantum Matrix Technology, z superszybką częstotliwością odświeżania 240 Hz oraz czasem reakcji 1 ms (GtG[1]). Rozdzielczość 4K jest też wspierana przez paletę barw do 95 proc. DCI-P3.

Reklama

Neo G8 wykorzystuje również technologię Quantum Mini LED, umożliwiającą bardzo szczegółową i precyzyjną kontrolę nad gęsto upakowanymi diodami LED, co pozwala graczom zobaczyć zarówno ciemne, jak i jasno oświetlone sceny w taki sposób, w jaki były one zamierzone. Quantum HDR 2000, dysponuje też szczytową jasnością 2000 nitów oraz statycznym współczynnikiem kontrastu milion do jednego

Podświetlenie CoreSync umieszczone z tyłu monitora automatycznie wykrywa kolory na ekranie i odtwarza je w rzeczywistości, by zapewnić jeszcze bardziej wciągające doświadczenie. Odyssey Neo G8 został też skonstruowany tak, by zapewniać szeroki wachlarz innowacyjnych funkcji poprawiających doświadczenia gamingowe. Monitor jest wyposażony w nową technologię wyświetlania o nazwie Matte Display, zapewniającą ochronę antyrefleksyjną i antyodblaskową, minimalizującą elementy rozpraszające i pomagające użytkownikowi skupić się na wyświetlanych treściach. Ponadto monitor jest wyposażony w podstawkę z regulacją wysokości (HAS), a także możliwość regulacji obrotu i nachylenia w celu zapewnienia ergonomii oraz mocowanie zgodne ze standardami Video Electronics Standards Association (VESA).

Model G85NB został niedawno doceniony za swoją innowacyjną technologię i został zwycięzcą w kategorii gamingowej Best of Innovation podczas CES 2022, a także uzyskał tytuł CES 2022 Innovation Award Honoree, również w kategorii gamingowej.

Reklama

Odyssey Neo G7

Samsung też rozszerza swoją linię monitorów gamingowych Odyssey o nowy model Odyssey Neo G7, 32-calowy monitor 4K (3.840 x 2.160) z zakrzywionym panelem 1000R VA, częstotliwością odświeżania 165 Hz oraz czasem reakcji 1 ms (GtG). Wydajność ta jest zapewniana przez wiele spośród tych samych funkcji, którymi dysponuje także model Odyssey Neo G8, w tym AMD FreeSync Premium Pro, technologię Quantum Mini LED, a także Quantum HDR 2000 ze szczytową jasnością 2000 nitów oraz statycznym współczynnikiem kontrastu milion do jednego

Wrażenie immersji dodatkowo pogłębia podświetlenie CoreSync z tyłu monitora, które ożywia wyświetlane treści dzięki jasnym i intensywnym kolorom. Ergonomiczna podstawa w połączeniu z Auto Source Switch+ umożliwia dostosowanie monitora do użytkownika i eliminuje wszelkie tarcia, aby zagwarantować maksymalną wydajność, produktywność i komfort. Gracze mogą szybciej uzyskać dostęp do treści bez konieczności przełączania się pomiędzy różnymi wejściami. Wystarczy po prostu włączyć komputer, a monitor natychmiast rozpozna i przełączy się na właściwe wejścia.

Odyssey G4

G40B to doskonała opcja dla graczy poszukujących monitora wyposażonego we wszystkie niezbędne funkcje gamingowe, opakowane w futurystyczny design. Dostępny w rozmiarach 25 i 27 cali monitor G4 o rozdzielczości Full HD (1.920 x 1.080) oferuje bardzo szybką częstotliwość odświeżania 240 Hz, czas reakcji 1 ms (GtG), matrycę IPS z szerokim kątem widzenia oraz wsparcie HDR10, zapewniające doświadczenia płynące z gry na wysokim poziomie. Monitor jest dodatkowo wzbogacony o funkcję AMD FreeSync Premium oraz kompatybilność z technologią G-SYNC.

Monitory gamingowe Samsung Odyssey G85NB, G75NB i G40B będą wprowadzane na całym świecie przez cały czerwiec