Fakty i mity o RODO. Czy czekają nas rewolucyjne zmiany w ochronie danych osobowych?

| Aktualizacja:

Internet o nas raczej nie zapomni, człowiek nie podważy też wyników profilowania przeprowadzonego przez maszynę. Ale słynne RODO bez wątpienia poprawi bezpieczeństwo naszych danych.

wróć do artykułu
  • ~Kieran
    (2018-08-25 09:13)
    Skoro jest to rodo to dlaczego jest tyle kradzieży jeżeli chodzi o dane osobowe, tożsamość ..Myślałem że właśnie będzie chronieni przed takimi ataki. Na państwo raczej też nie ma co liczyć, człowiek sam na własną rękę musi szukać dla siebie jakieś ochrony
  • ~HWS
    (2018-06-27 10:38)
    Przeciętnego obywatela to nie dotyczy? Czyżby? Kto z was ma pisemną zgodę na przetwarzanie danych od każdej osoby w jego spisie kontaktów w telefonie? Jeśli brakuje takiej zgody (pisemnej!) od choćby jednego, to już jesteś kryminalistą w znaczeniu RODO. Na każdego mają już haki! A spróbuj upublicznić twoje zdjęcie sprzed Zamku Królewskiego w Warszawie - na pewno są na takim zdjęciu inne osoby, od których nie masz (znowu pisemnej) zgody na publikację zdjęcia. Znów jesteś kryminalistą. Ty obywatel, bo dużych to nie dotyczy - wydawcy "głównego nurtu", czyli akceptowani przez władzę są z tego zwolnieni. Chodzi o cenzurę internetu - napisz coś nie po myśli władzy, a już paragraf się znajdzie, bo jak pisałem wyżej, wszyscy jesteśmy kryminalistami.
  • ~wupe?
    (2018-03-19 07:13)
    Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie zgody poprzez zaznaczenie pola „zgadzam się”. Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę. W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych, w tym profilowanie oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Wirtualnej Polski, w tym zapisywanych w plikach cookies przez Wirtualną Polskę i Zaufanych Partnerów również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku). Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i możesz ją dowolnym momencie wycofać, z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.
  • ~sprzedajny partner
    (2018-03-19 06:45)
    Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie zgody poprzez zaznaczenie pola „zgadzam się”. Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę. O jakich danych mówimy? Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przeze Ciebie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Wirtualnej Polski, w tym zapisywanych w plikach cookies. Kto będzie administratorem Twoich danych?Administratorami Twoich danych będziemy my: Wirtualna Polska to znaczy wszystkie podmioty z grupy kapitałowej Wirtualnej Polski, w której skład wchodzą Wirtualna Polska Holding Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie oraz wszelkie podmioty z nią powiązane i od niej zależne, zarówno osobowo, jak i kapitałowo, bezpośrednio lub za pośrednictwem innych podmiotów, których aktualna lista dostępna jest tutaj, oraz nasi Zaufani partnerzy.
  • ~Pandemur
    (2018-03-19 05:40)
    Z RODO jest jak z odliczeniem do skynetu z terminatora i zapewne będzie to taki sam niewypał mający na celu zupełnie co innego niż zakładał pierwowzór. Rzekoma ochrona danych będzie jedna wielka dziura do pozyskiwania danych z otwartą furtka dla strony trzeciej.
  • ~pytamy
    (2018-03-18 19:47)
    ..UWAGA na WP wyskakuje strona aby zgodzić na przetwarzanie swoich danych ...co to znaczy????????????????????????????
  • ~qqq
    (2018-03-18 13:09)
    Cała ta ochrona to fikcja skoro na kradzione dane jednego człowieka można wziąć dziesiątki kredytów, e-sąd w Lublinie nie musi sprawdzać czy osobnik faktycznie podpisał umowę na kredyt, sorry takie mamy lewe prawo. Mamy lewe prawo panie Ziobro i może by jakiś efekt z pana gadania byl?
  • ~ąęć
    (2018-03-18 12:52)
    niedawno dostałem maila że dane osobowe wyciekły z aero , nie wiem czy to fake, ale może być prawdą. Jak próbuję na allergo zadać pytanie sprzedającemu to mnie blokuje i wyskakuje komunikat że jestem robotem. Co za czasy.Zwykłych ludzi się ogranicza, a hakerzy i tak szaleją.
  • ~Seb
    (2018-03-18 11:50)
    Nasze dane krążą po Polsce i nie tylko każda firma i złodziej ma, dane nie były chronione, nie są i nie będą, jeśli byle cham jak komornik, czy firmy findykacyjne czy inne wyciągają nielegalnie, i to dziesiątkach tysięcy, gdzie ludziom wykradaja dane i wyłudzaja pożyczki , niestety nie ma kontroli, jakby byłoby państwo prawa to tacy byli by ukarani że by im się odechcialo, to jest falszerstwo i złodziejstwo z czego czerpią korzysci

Może zainteresować Cię też: