Fakty i mity o RODO. Czy czekają nas rewolucyjne zmiany w ochronie danych osobowych?

| Aktualizacja:

Internet o nas raczej nie zapomni, człowiek nie podważy też wyników profilowania przeprowadzonego przez maszynę. Ale słynne RODO bez wątpienia poprawi bezpieczeństwo naszych danych.

wróć do artykułu
  • ~Seb
    (2018-03-18 11:50)
    Nasze dane krążą po Polsce i nie tylko każda firma i złodziej ma, dane nie były chronione, nie są i nie będą, jeśli byle cham jak komornik, czy firmy findykacyjne czy inne wyciągają nielegalnie, i to dziesiątkach tysięcy, gdzie ludziom wykradaja dane i wyłudzaja pożyczki , niestety nie ma kontroli, jakby byłoby państwo prawa to tacy byli by ukarani że by im się odechcialo, to jest falszerstwo i złodziejstwo z czego czerpią korzysci
  • ~ąęć
    (2018-03-18 12:52)
    niedawno dostałem maila że dane osobowe wyciekły z aero , nie wiem czy to fake, ale może być prawdą. Jak próbuję na allergo zadać pytanie sprzedającemu to mnie blokuje i wyskakuje komunikat że jestem robotem. Co za czasy.Zwykłych ludzi się ogranicza, a hakerzy i tak szaleją.
  • ~qqq
    (2018-03-18 13:09)
    Cała ta ochrona to fikcja skoro na kradzione dane jednego człowieka można wziąć dziesiątki kredytów, e-sąd w Lublinie nie musi sprawdzać czy osobnik faktycznie podpisał umowę na kredyt, sorry takie mamy lewe prawo. Mamy lewe prawo panie Ziobro i może by jakiś efekt z pana gadania byl?
  • ~pytamy
    (2018-03-18 19:47)
    ..UWAGA na WP wyskakuje strona aby zgodzić na przetwarzanie swoich danych ...co to znaczy????????????????????????????
  • ~Pandemur
    (2018-03-19 05:40)
    Z RODO jest jak z odliczeniem do skynetu z terminatora i zapewne będzie to taki sam niewypał mający na celu zupełnie co innego niż zakładał pierwowzór. Rzekoma ochrona danych będzie jedna wielka dziura do pozyskiwania danych z otwartą furtka dla strony trzeciej.
  • ~sprzedajny partner
    (2018-03-19 06:45)
    Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie zgody poprzez zaznaczenie pola „zgadzam się”. Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę. O jakich danych mówimy? Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przeze Ciebie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Wirtualnej Polski, w tym zapisywanych w plikach cookies. Kto będzie administratorem Twoich danych?Administratorami Twoich danych będziemy my: Wirtualna Polska to znaczy wszystkie podmioty z grupy kapitałowej Wirtualnej Polski, w której skład wchodzą Wirtualna Polska Holding Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie oraz wszelkie podmioty z nią powiązane i od niej zależne, zarówno osobowo, jak i kapitałowo, bezpośrednio lub za pośrednictwem innych podmiotów, których aktualna lista dostępna jest tutaj, oraz nasi Zaufani partnerzy.
  • ~wupe?
    (2018-03-19 07:13)
    Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie zgody poprzez zaznaczenie pola „zgadzam się”. Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę. W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych, w tym profilowanie oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Wirtualnej Polski, w tym zapisywanych w plikach cookies przez Wirtualną Polskę i Zaufanych Partnerów również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku). Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i możesz ją dowolnym momencie wycofać, z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.
  • ~HWS
    (2018-06-27 10:38)
    Przeciętnego obywatela to nie dotyczy? Czyżby? Kto z was ma pisemną zgodę na przetwarzanie danych od każdej osoby w jego spisie kontaktów w telefonie? Jeśli brakuje takiej zgody (pisemnej!) od choćby jednego, to już jesteś kryminalistą w znaczeniu RODO. Na każdego mają już haki! A spróbuj upublicznić twoje zdjęcie sprzed Zamku Królewskiego w Warszawie - na pewno są na takim zdjęciu inne osoby, od których nie masz (znowu pisemnej) zgody na publikację zdjęcia. Znów jesteś kryminalistą. Ty obywatel, bo dużych to nie dotyczy - wydawcy "głównego nurtu", czyli akceptowani przez władzę są z tego zwolnieni. Chodzi o cenzurę internetu - napisz coś nie po myśli władzy, a już paragraf się znajdzie, bo jak pisałem wyżej, wszyscy jesteśmy kryminalistami.
  • ~Kieran
    (2018-08-25 09:13)
    Skoro jest to rodo to dlaczego jest tyle kradzieży jeżeli chodzi o dane osobowe, tożsamość ..Myślałem że właśnie będzie chronieni przed takimi ataki. Na państwo raczej też nie ma co liczyć, człowiek sam na własną rękę musi szukać dla siebie jakieś ochrony

Może zainteresować Cię też: