"Top rewolucyjny system, któy okaże się prawdziiwym sukcesem, zarówno w domu, jak i w pracy" zapowiadał szef polskiego oddziału Microsoftu, Jacek Murawski. Dodaje, że "sióemka' pokazuje, na co Microsoft wydaje najwięcej na świecie na badania i rozwój. Wtórował mu prezez HP Polska, Paweł Czajkowski. "Dzięki współpracy z Microsoftem udało nam się wprowadzić łatwe procedury migracyjne dla firm, które zechcą wprowadzić ten system" - mówił.

Reklama

>>>Microsoft odkupi winy nowym Windows 7

HP i Microsoft pokazały, że Windows 7sprawdza się nawet na słabych komputerach. Bo system operacyjny działał nawet na netbookach, któe do demonów prędkości nie należą. Do tego, jak podkreślali menedżerowie koncernów system sprawdza się w domu, gdzie może zamienić komputer w centrum domowej rozrywki, jak i w pracy.

"Windows 7 okazał się prawdziwym hitem sprzedaży" - tłumaczy dziennikowi.pl Przemysław Jakubiec - wiceprezes zarządu, dyrektor ds. zakupów i marketingu Vobis SA. Według niego, choć jeszcze za wcześnie mówić o wynikach sprzedaży po premierze, to zamówienia przedpremierowe wyglądają różowo dla Microsoftu. "Nowe laptopy i komputery będą na pewno wyposażone w ten system" - zapowiada Jakubiec. Bez problemu przebiega też wymiana systemu Vista na Windows 7, dla tych klientów, którzy skorzystali ze specjalnej oferty. Warto też dodać, że nie trzeba się bać, że kupimy sprzęt komputerowy niezgodny z "siódemką". "Jesteśmy liderami nowej technologii, więc mamy nowy sprzęt, który bez problemu będzie działał" - twierdzi Jakubiec.

>>>Uwaga Windows 7 gotowe

Nowy system rewelacyjnie ocenia także Patryk Góralowski, Windows Consument Client Business Group Lead. "Wprowadzanie Windows 7 w firmach powinno być dużo łatwiejsze, niż wcześniejszych wersji" - wyjaśnia. Według niego system dobrze przyjmie się w Polsce, bo jest znacznie nowocześniejszy, niż wszechobecny na domowych komputerach XP. Największym jednak problemem Microsoftu jest jednak piractwo. Co firma zamierza z tym robić? "Aktualizacje, które nie dotyczą bezpieczeństwa systemu będą dostępne tylko dla legalnych użytkowników" - tłumaczy Góralowski. Dodaje też, że Microsoft przygotowuje specjalną ofertę dla tych, którzy mają oryginalną kopię systemu, jest jednak za wcześnie, by mówić o szczegółach.