Galaxy przypomina drugą odsłonę Omni - duży, dobrej jakości ekran, zaledwie kilka przycisków kontrolujących komórkę. Do tego wyjście słuchawkowe - na szczęście to mini jack, więc możemy podłączyć każde słuchawki i standardowe mini usb do łądowarki i podłączania komputera.

Reklama

Pierwszą zaletę Galaxy odkrywamy w momencie wkładania karty SIM i dodatkowej pamięci. Wreszcie koniec z podważaniem baterii i wsuwaniem kart w niedostępne porty. Gniazda SIM i microSD umieszczono w wygodnych miejscach. Wystarczy tylko zdjąć spód telefonu i wsunąć elementy w ich miejsce - bez wyjmowania baterii, czy wyłączania telefonu. Za to inżynierom Samsunga należą się duże brawa.

Sercem komóki jest system operacyjny Android. To pomysł Google'a na rzucenie wyzwania iPhone'owi i WIndows Mobile. W tym pojedynku Galaxy nie stoi na przegranej pozycji. Telefon jest bardzo szybki, nie trzeba się przegryzać przez wiele menu, by włączyć budzik, czy zmienić ustawienia telefonu.

Wszystko jest dostępne z rozwijanego menu, a najważniejsze funkcje - jak internet, aparat, czy zegar, dostępne są od razu na ekranie. Brakuje jednak możliwości wyciągnięcia dowolnej ikony i ustawienia jej na ekranie. Jest więc łatwiej niż w Windows Mobile, jednak wciąż nie tak wygodnie jak w iPhonie.

Dużym plusem komórki jest wygodna, wirtualna klawiatura. Przyciski są na tyle duże, że nie trzeba używać rysika, a nawet osoby z dużymi palcami bez trudu wpisują SMS-y.

Czym byłby obecnie telefon, bez aparatu fotograficznego i odtwarzacza mp3. Te funkcje Samsunga nie odstają od konkurencji, tak więc możemy bez problemu zachować nasze wspomnienia na karcie pamięci, czy też sprawić, by telefon stał się odtwarzaczem muzyki - choć tu tez produkt Apple'a wciąż wygrywa z Androidem.

Podsumowując - jeśli chcemy wygodnej, łatwej w obsłudze komórki, która jednak daje nam kontrolę nad telefonem większą niż w przypadku nadgryzionego jabłuszka, to Samsung Galaxy jest świetnym wyborem. To jeden z najlepszych produktów w historii telefonów Samsunga, który przewyższa produkty oparte na Windows Mobile. Co ważne, można go używać w każdej sieci i nie jesteśmy skazani, jak w przypadku iPhone'a na jedynie dwóch operatorów.