OS4 sprawi, że z iPhone'a da się korzystać jeszcze łątwiej i szybciej niż do tej pory. Wreszcie będzie można mieć uruchomionych kilka aplikacji na raz, a przełączanie między nimi ma być wyjątkowo proste. Skończy się więc problem, gdy trzeba było zamknąć program, w którym pracowaliśmy, by otworzyć kolejny.

Reklama

To nie koniec zmian - Apple umożliwi tworzenie folderów na pulpicie odtwarzacza, czy telefonu. Wystarczy przeciągnąć ikonkę programu na drugą aplikację, by oba skróty znalazły się w katalogu. Dzięki temu łatwo będzie można zaprowadzić porządek na ekranie, zwłaszcza, gdy nasza baza aplikacji wynosi kilka setek programów.

Co jeszcze dostaną użytkownicy produktów Apple'a? Wiadomości email będą tak uszeregowane jak SMS-y - w formie drzewka konwersacji. Dzięki temu da się łatwo sprawdzić historię wymiany maili. Do tego używanie telefonu będzie znacznie bezpieczniejsze. Nowy system zarządzania komórką sprawi, że można będzie z komputera, bezprzewodowo, skonfigurować telefon. Jeśli zaś, ktoś nam komórkę ukradnie, to kwestia usunięcia danych i zablokowania gadżetu to zaledwie kilka kliknięć Oczywiście nowy system operacyjny pozwoli też korzystać z protokołu SSL i VPN, co sprawi, że będzie go można używać w sieciach firmowych.

Niestety Steve Jobbs nie zdecydował się na wprowadzenie najważniejszej zmiany - obsługi platformy Java - to znacznie utrudnia przeglądanie internetu.

Pełną listę zmian poznamy latem, gdy OS 4 trafi na komórki i odtwarzacze. NIestety posiadacze starszych modeli produktów Apple'a będą musieli obejść się smakiem -wielozadaniowość będzie działała tylko na iPhone 3GS, lub najnowszej wersji iPoda.