p

Reklama

Polowy robot wspierający ewakuację Vecna Battlefield Extraction-Assist Robot (BEAR) oparty na płycie głównej VIA EPIA Mini-ITX to najnowocześniejsze osiągniecie robotyki wojskowej pod względem inteligencji i mobilności. Vecna BEAR został zaprojektowany do pomocy przy ewakuacji żołnierzy w warunkach bojowych – jest w stanie unieść ciężar do 270 kg.

Hydraulicznie sterowany korpus z technologiami dynamicznego równoważenia umożliwia poruszanie się w terenie, wewnątrz budynków, a nawet pokonywanie schodów. Dzięki wyjątkowo wydajnemu rozpraszaniu ciepła przez płytę główną VIA, system operacyjny Linux sterujący centralnym komputerem pracuje stabilniej i bardziej niezawodnie.

Podczas show, na stanowisku VIA zobaczyć można było trzy kompaktowe roboty opracowane przez PlayRobot, tajwańską firmę projektującą i dystrybuującą roboty edukacyjne, naukowe i rozrywkowe dla jednostek rządowych, ośrodków naukowych i instytutów badawczych, a także znanej z produkcji robotów do samodzielnego montażu dla entuzjastów (www.playrobot.com)

Zdjęcie modelu Johnny 5 daliśmy na otwarcie tekstu. Poniżej modele "Pająk" i "Czołg"Model "Pająk"