"W nowym telewizorze, w którym zastosowano technologię Perfect Pixel HD Engine, rozwiązano dwa najbardziej krytyczne problemy związane z technologią telewizorów LCD: poziom czerni i nieostrość elementów w ruchu" - wyjaśnia jury konkursu.

Reklama

Wszystko dzięki nowatorskiemu podejściu do podświetlenia ekranu. Philips zastosował aż 128 segmentów diod LED, które pozwalają nie tylko osiągnąć wreszcie prawdziwą czerń, ale także zlikwidować smużenie szybko poruszających się obiektów na ekranie.

>>>Nowości Philipsa z targów IFA

Jako przedstawiciel topowej linii telewizorów nowy LCD Philipsa ma też najnowszy procesor przetwarzania kolorów i kontrast aż dwa miliony do jednego. LCD można też podłączyć do bezprzewodowej sieci domowej.

To jednak nie jedyna nagroda dla Philipsa. Sympatię jury wzbudziła również nowa miniwieża,wyposażona w 160-gigabajtowy dysk twardy, złącze USB i bezprzewodowe łącze WiFi.

Dzięki temu urządzenie może bez żadnego problemu połączyć się z domowym komputerem i odtwarzać muzykę z twardego dysku, czy z internetowego radia. Mikrowieża potrafi też zgrać płyty CD do formatu mp3 w najlepszej jakości 320kbps.