Na prosty, ale genialny pomysł wpadła firma słoweńska Gorenje. Jej Smart Table, to lodówka, ukryta pod blatem stoły. Jednym przyciśnięciem guzika sprawiasz, że jej zawartość pojawia się na stoliku.

Reklama

Urządzenie pomaga wyeliminować ciągle wycieczki do kuchni po coś do picia czy pod schłodzone przekąski. Co więcej: po posiłku to co zostało trzeba po prostu postawić w odpowiednim miejscu stołu i znów nacisnąć przycisk. Jedzenie znów trafi do lodówki.

To wynalazek, który na pewno zachwyci znajomych, a sprawdzi się też na spotkaniach biznesowych. Przy twardych negocjacjach atmosferę rozluźnić może na przykład pojawiająca się nagle na stole deska serów czy schłodzony sok.

W sklepieniu lodówki znajdują się gustowne lampki, które dodają urządzeniu futurystycznego wyglądu. Stolik skonstruowany jest z naturalnych materiałów drewna, kamienia i szkła. Dostępne jest w kilkunastu rodzajach wykończeń. Wśród blatów z drewna dostępne są odcienie: topoli, orzecha włoskiego, klonu, wiśni i ciemnego wenge. Blat może też być wykonany z granitu w odcieniach marmurowej czerwieni, galaktycznej czerni i piasku pustyni. W opcji ze szkła dostępne są kolory: czarny, niebieskie, żołty, srebrny, biały i czerwony. Obudowa samej lodówki wykonana jest ze stali nierdzewnej.

Nie jest to oczywiście urządzenie, które w ogóle zastąpi lodówkę stojąca w kuchni. Jego średnica 93,3 cm i wysokość 75 cm. pozwalają jednak ukryć całkiem pokaźny poczęstunek. Stół ma średnicę 170 cm. Ceny w zależności od wariantu wykończenia zaczynają się od 44 tys. zł.