Pierwsze plotki o szykowanym podobno przez Lenovo komputerze pojawiły się po tym, jak do internetu przedostały się niezwykle rozmazane i niewyraźne zdjęcia, przedstawiające małego laptopa. Teraz jednak zwolennicy teorii zyskali kolejne argumenty w postaci pięknych, ostrych zdjęć hipotetycznego produktu.

Jak z nich wynika, Yoga to laptop o kształtach zbliżonych do Sony Vaio P - ma długi, ale niezbyt wysoki ekran, co upodabnia komputer do eleganckiej torebki koktajlowej. Ze zdjęć wynika, że Yoga miałaby posiadać ekran dotykowy, z którego korzystałoby się za pomocą dołączonego piórka. Ponadto wyświetlacz można okręcić, zamieniając tym samym komputer w tablet.

>>>Przeczytaj relację z testu Vaio P

Na zamieszczonych na Flickrze zdjęciach widać także skórzany pasek, który służy nie tylko do spinania laptopa (np. na czas podróży), ale także sprawdza się w roli myszki. Rozmiary komputera miałyby pozwalać na schowanie go w kieszeni kurtki czy małej torebce.

Niestety, prócz pobudzających wyobraźnię zdjęć nie ujawniono żadnych szczegółów dotyczących parametrów technicznych gadżetu, daty ewentualnej premiery raz szacowanej ceny. Nie wiadomo nawet, czy to jedynie makieta, czy już prototyp urządzenia, które trafi na komercyjny rynek.