Nieco inna muzyczna komórka nazywa się Ondo i właśnie został oficjalnie zaprezentowana ekspertom rynku nowych technologii. Designerzy firmy Pilotfish stworzyli ją głównie z myślą o entuzjastach muzyki oraz amatorskich wykonawcach. Projektanci mają jednak nadzieję, że wraz z upływem czasu wynalazek spopularyzowałby się także wśród innych grup użytkowników.

Reklama

p

Jak przy pomocy Ondo można tworzyć muzykę? Bardzo łatwo, a to dzięki dwuczęściowej budowie telefonu. Ondo składa się z dwóch głównych części połączonych elastycznym "zawiasem". Dzięki takiemu rozwiązaniu można go zginać lub przekręcać obie części komórki względem siebie. W ten właśnie sposób użytkownik mógłby miksować i modulować dźwięki, tworząc zupełnie nowe kompozycje.

Oczywiście jak przystało na nowoczesną komórkę, Ondo wykorzystywałby dotykowy wyświetlacz oraz cały pakiet multimedialnych funkcji.

Jak na razie Ondo to tylko concept phone. Jednak firma, która stoi za projektem, bardzo chciałaby wprowadzić swój gadżet na rynek. Możliwe, że trafi na rynek za 2-3 lata.

Więcej informacji na stronie projketu.