Miliony ludzi już teraz czyta za pomocą Kindle, urządzenia, które nieprzerwanie od dwóch lat jest najlepiej sprzedającym się przedmiotem na Amazon.com. Jest ono również najbardziej pożądanym i najczęściej wręczanym upominkiem, a ponadto posiada najwięcej pięciogwiazdkowych recenzji wśród wszystkich produktów dostępnych na Amazon.com. Portal ten ogłosił dziś, że sprzedaż detaliczna urządzeń Kindle wzrosła drugiego kwartału każdego miesiąca - zarówno w skali sekwencyjnej z miesiąca na miesiąc, jak i w skali z roku na rok.

"Oferując nową cenę za Kindle, osiągnęliśmy punkt zwrotny - wskaźnik wzrostu sprzedaży urządzeń Kindle wzrósł trzykrotnie odkąd obniżyliśmy jego cenę z 259 USD do 189 USD - powiedział Jeff Bezos, założyciel i dyrektor generalny Amazon.com. - Co więcej, mimo że notujemy dalszy wzrost sprzedaży książek w twardej oprawie, format Kindle zdeklasował obecnie ten poprzedni. Klienci Amazon.com kupują teraz więcej książek Kindle niż w twardej oprawie, co jest zadziwiające, jeśli wziąć pod uwagę, że książki w twardej oprawie sprzedajemy od 15 lat, a książki Kindle od 33 miesięcy".

Kindle oferuje największy wybór najbardziej popularnych książek, które ludzie chcieliby przeczytać. Amerykański sklep Kindle ma teraz w swojej ofercie ponad 630 000 książek, w tym nowości wydawnicze oraz 106 ze 110 bestsellerów według New York Times. Ponad 510 000 z tych książek dostępnych jest po cenie 9,99 USD lub mniej, z czego 75 bestsellerów według New York Times. Dostępnych do przeczytania na Kindle jest również ponad 1,8 mln darmowych, wycofanych z druku książek sprzed 1923 roku.