Firma Microsoft udostępniła dziś finalną wersję najnowszego pakietu bezpłatnych aplikacji Windows Live Essentials 2011 na Windows 7 . W skład zestawu wchodzą m.in. Movie Maker – program do montażu filmów, Galeria Fotografii do katalogowania i obróbki zdjęć, komunikator Messenger, klient poczty Live Mail, Family Safety do monitorowania aktywności dzieci w Internecie oraz Live Mesh, dzięki któremu zsynchronizujemy pliki pomiędzy wszystkimi naszymi urządzeniami. Wszystkie aplikacje dostępne są w polskiej wersji językowej.

Reklama

Galeria Fotografii automatycznie wyszuka wszystkie zdjęcia na naszym komputerze, karcie pamięci czy aparacie cyfrowym, a my możemy szybko wybrać te, które nas najbardziej interesują. Następnie, poprawimy ich jakość lub wyretuszujemy przy pomocy narzędzi znanych z profesjonalnych programów graficznych.

Nasze zdjęcia mogą być jeszcze lepsze dzięki nowatorskiej funkcji Photo Fuse, wykorzystującej najlepsze elementy różnych zdjęć w celu połączenia ich w jedno super ujęcie. Gdy mamy już perfekcyjne zdjęcia, możemy oznaczyć na nich naszych znajomych czy członków rodziny, a także oznaczyć gdzie zostały zrobione, dzięki integracji z mapami Bing.

Movie Maker jest obecnie jednym z najbardziej przyjaznych użytkownikowi programów do montażu filmów. Prosty interfejs z wstążką znaną z pakietu MS Office, ułatwia montaż wideo bez względu na to, czy nagraliśmy film za pomocą telefonu komórkowego, czy kamery cyfrowej. W nowej wersji można korzystać z ponad 60 nowych i oryginalnych przejść montażowych oraz 23 efektów wizualnych.

Ukończony film zapiszemy między innymi w rozdzielczości HD na dysku komputera, wypalimy na płycie DVD, umieścimy wprost z programu na naszych profilach w serwisach YouTube lub Facebook, a także skopiujemy na osobisty wirtualny dysk SkyDrive, gdzie do dyspozycji mamy aż 25 GB przestrzeni.Windows Live Mail to szybki i bezpieczny klient poczty, pozwalający na zarządzanie wieloma kontami oraz kalendarzami z jednego miejsca, nawet gdy nie jesteśmy aktualnie podłączeni do Internetu. Program jest już zintegrowany z komunikatorem Messenger, dzięki czemu na bieżąco można zobaczyć, kto z naszych znajomych jest dostępny online.

Wiadomości pocztowe oraz pochodzące z kanałów RSS można porządkować według wątków, a także w tradycyjny sposób, czyli np. według dat czy nadawców itp. Poczta pozwala również na przesyłanie bardzo dużych załączników, gdyż użytkownicy mają do dyspozycji 25 GB wolnego miejsca na zdjęcia i dokumenty na wirtualnym dysku SkyDrive.

Coraz więcej osób posiada więcej niż jeden komputer, a do tego jeszcze telefon komórkowy czy inne urządzenie mobilne. Aplikacja Live Mesh połączy je wszystkie w naszej osobistej chmurze i umożliwi wymianę plików, zdjęć i filmów wszędzie tam, gdzie mamy dostęp do Internetu. Aplikacja posiada bardzo intuicyjny interfejs, więc nawet początkujący użytkownik będzie mógł bez problemu korzystać z darmowej wirtualnej przestrzeni dyskowej o objętości 5 GB.

Reklama