Sony Ericsson Xperia™ PLAY, pierwszy smartfon z certyfikatem PlayStation®, jest teraz w sprzedaży na kilkunastu europejskich rynkach a w ciągu następnych dwóch tygodni będzie dostępny także w Polsce. Na starcie dostępnych będzie  ponad 60 gier od największych w branży firm. Wszystkie te gry są optymalnie dostosowane do unikalnego padu do gier i w pełni wykorzystują potencjał graficzny i możliwości kontrolerów Xperia™ PLAY.

Sony Ericsson nawiązał współpracę z ponad dwudziestoma twórcami oprogramowania – od dużych wydawców do niezależnych autorów, tj. od firm opracowujących oprogramowanie middleware, takich jak Havoc i Unity, do niezależnych programistów tworzących na platformie Android. A wszystko to, aby zapewnić stały dopływ nowych tytułów dla telefonu Xperia™ PLAY. Oto niektóre z najciekawszych: Assassins Creed Altair’s Chronicles HD, Need for Speed, Tom Clancy’s Splinter Cell, czy Worms

Gry można pobierać za pośrednictwem aplikacji “Xperia™ PLAY launcher która uruchamia się automatycznie po wysunięciu pada do gier w smartfonie.