LG Electronics otwiera słoneczny sezon wprowadzając do Europy i do Polski swój najnowszy smartfon LG Swift Black (P970) z najjaśniejszym wyświetlaczem na świecie w zaawansowanej technologii wyświetlania – NOVA Display. Dostępny od maja na 6 kontynentach, w 50 krajach i u 56 operatorów, LG Swift Black został wyposażony w znacznie jaśniejszy 4-calowy wyświetlacz IPS LCD w autorskiej technologii NOVA, dzięki czemu obraz jest bardziej czytelny pośród wszystkich dostępnych na rynku telefonów komórkowych.

Reklama

Technologia NOVA pozwala uzyskać jasność na poziomie 700 nitów , co gwarantuje optymalną widoczność i sprawia, że użytkownik nawet w mocnym, słonecznym świetle doskonale widzi na wyświetlaczu wszystkie funkcje. LG zastosowało baterię o mocy 1500 mAh co sprawia, że użytkownicy mogą długo korzystać z urządzenia, nawet przy maksymalnym natężeniu jasności ekranu. Jednakże telefon dodatkowo ogranicza zużycie energii o 50 procent podczas standardowego użytkowania w pomieszczeniach w porównaniu z konwencjonalnymi ekranami LCD.

Smartfon oparty został o system Android 2.2 Froyo z możliwością aktualizacji FOTA do wersji Android 2.3 Gingerbread. LG Swift Black oferuje szereg funkcji, które pozwalają na łatwy i szybki dostęp do treści multimedialnych umieszczonych w Internecie, jak również bezpośredni dostęp do wiadomości SMS i e-maili oraz nieodebranych połączeń z poziomu zablokowanego ekranu. Wystarczy jedno dotknięcie, aby sprawdzić połączenia lub skrzynkę pocztową.

Dzięki zastosowaniu interfejsu Gesture UI użytkownicy jeszcze bardziej intuicyjnie, poprzez polecenia ruchowe, w tym poprzez podniesienie, potrząśnięcie i dotknięcie, mogą nawigować telefonem. Zastosowanie takiego rozwiązania dodatkowo umożliwia odbieranie połączeń, uruchamianie aparatu fotograficznego i odtwarzanie muzyki.

LG Swift Black jest pierwszym na świecie telefonem, w którym zastosowano standard Wi-Fi Direct™. Takie rozwiązanie umożliwia szybkie przesyłanie dużej ilości danych pomiędzy różnymi urządzeniami z Wi-Fi jak np. między TV, projektorem, czy drukarką bez potrzeby zastosowania oddzielnego routera lub Access Point. LG Swift Black został wyposażony w 2 kamery umieszczone na tylnim oraz przednim panelu telefonu o rozdzielczości 5 MP oraz 2 MP, dzięki czemu użytkownicy mogą prowadzić wideo rozmowy.

LG Swift Black zaskakuje wyjątkowo smukłym designem o grubości zaledwie 9,2 mm, co czyni go najsmuklejszym smartfonem dostępnym w ofercie LG. Natomiast jego waga to zaledwie 109 g, dzięki czemu nie obciąży ani damskiej torebki, ani męskiej kieszeni. Telefon LG Swift Black dostępny jest już na rynku otwartym w cenie 1599 zł oraz od połowy maja 2011 r. pojawi się w ofercie wszystkich operatorów Orange, Play, Era, Plus.