Microsoft rozpoczął wysyłkę aktualizacji Windows Phone 7.5 "Mango", która rozszerza możliwości Windows Phone i wzbogaca wyposażony w ten system operacyjny telefon o szereg nowych funkcji. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Windows Phone 7.5 otwiera dostęp do Windows Phone Marketplace i usługi Xbox Live dla użytkowników z Polski oraz wzbogaca system o obsługę kolejnych języków. W ciągu kilku następnych tygodni wszyscy obecni użytkownicy Windows Phone otrzymają najnowszą aktualizację.

Reklama

Pracując nad Windows Phone 7.5 programiści Microsoft trzymali się zasad projektowych, na które tak pozytywnie zareagowali pierwsi użytkownicy Windows Phone; idei, według której oprogramowanie nie powinno pochłaniać uwagi użytkowników, a pozwalać im na swobodne łączenie się z najważniejszymi dla nich ludźmi oraz zapewnić dostęp do informacji istotnych w danym momencie.

"Wszystkie dzisiejsze smartfony prezentują bardzo podobne podejście do tematów związanych z interfejsem, który ma być prosty oraz aplikacji, których ma być dużo. My podkreślamy jeden istotny element - ludzi. Dlatego w Windows Phone 7.5 stawiamy naszych znajomych i przyjaciół oraz współpracowników na pierwszym miejscu, w każdym momencie" - powiedziała Ewelina Bagińska, odpowiedzialna za rozwój Windows Phone na polskim rynku.

W pierwszym tygodniu aktualizacja trafi do 10 % obecnych użytkowników Windows Phone. W kolejnych tygodniach liczba użytkowników objętych aktualizacją będzie sukcesywnie zwiększana - w trzecim tygodniu trafi do 25 % użytkowników, a następnie zostanie wysłana do wszystkich pozostałych.

Na polskim rynku pojawi się niebawem wiele nowych telefonów Windows Phone 7.5 z polskim interfejsem. W ofercie polskich operatorów będą dostępne między innymi modele firm Samsung i HTC.