Na targach CES 2012 (Consumer Electronics Show) w Las Vegas firma LG Electronics zaprezentuje cztery nowe modele notebooków oraz komputer zintegrowany z monitorem (tzw. All-in-One). Urządzenia Z330 i Z430 z nowej serii Super Ultrabook™ są bardzo wydajne oraz charakteryzują się eleganckim, niespotykanym w zwykłych ultrabookach wzornictwem. Modele P535 i A540 wyznaczają natomiast nowe standardy wśród notebooków z ekranem 3D. Kolejną nowością jest komputer All-in-One V300 z monitorem o przekątnej 23 cale. Urządzenie znakomicie sprawdzi się w roli domowego centrum rozrywki dzięki wysokiej jakości ekranowi 3D oraz technologii IPS (In-Plane Switching), która zapewnia szeroki kąt widzenia.

Reklama

„Na tegorocznych targach CES, LG pokaże produkty, które są nie tylko nowe, ale także wyznaczają nowe standardy w dziedzinie korzystania z komputerów osobistych” — powiedział J.J. Lee, wiceprezes i szef działu urządzeń komputerowych (IT Business Unit) firmy LG. „W naszych nowych produktach wykorzystaliśmy innowacyjne rozwiązania technologiczne stworzone przez LG, takie jak ekran IPS, technologia 3D niewymagająca korzystania ze specjalnych okularów oraz funkcja niezwykle szybkiego uruchamiania Super Speed Boot — wszystko to znacznie zwiększy komfort użytkowania komputerów. Technologie te odzwierciedlają nasz cel, jakim jest zaspokojenie zróżnicowanych potrzeb konsumentów oraz realizacja naszej agresywnej strategii na rok 2012”.

■ Z330 — urządzenie z serii Super Ultrabook™, które przyćmi zwykłe ultrabooki
Model Z330 to najbardziej kompaktowy produkt w najnowszej serii LG Super Ultrabook™. Urządzenie jest bardzo wydajne oraz lekkie i poręczne, dzięki czemu przypadnie do gustu osobom często podróżującym. Posiada ono niezwykle zaawansowane funkcje, które wykraczają poza standardy wyznaczone dla tego typu komputerów przez firmę Intel.

W kwestii wydajności warto wspomnieć o zastrzeżonej przez LG technologii Super Speed Boot. Dzięki niej urządzenie uruchamia się prawie trzykrotnie szybciej niż inne dostępne na rynku notebooki z 13-calowym ekranem. Model Z330, wyposażony w procesor Intel® CoreTM i7 drugiej generacji, potrzebuje niecałych 10 sekund na otwarcie systemu oraz zaledwie 2 sekund, aby uruchomić go ze stanu wstrzymania. Warto zaznaczyć, że w urządzeniu umieszczono najnowszy napęd SATA3 Solid State Drive (SSD), który jest ponad 11-krotnie szybszy niż zwykłe dyski twarde.

Model Z330 nie ma też sobie równych pod względem kompaktowych wymiarów i łatwości przemieszczania się z urządzeniem — to efekt konstrukcji Super Compact Clutch, która do minimum redukuje szerokość ramki wokół ekranu. Dzięki temu możliwe było umieszczenie 13,3-calowego ekranu HD w obudowie, której wymiary odpowiadają notebookom z 12 calowym ekranem. Grubość urządzenia wynosi 14,7 mm, przy czym wynik ten dotyczy całego notebooka, a nie tylko jego najcieńszej krawędzi. Model Z330 waży zaledwie 1,21 kg, jest więc lżejszy od większości konkurencyjnych ultrabooków tej klasy. Metaliczna, obudowa o szczotkowanej fakturze nadaje urządzeniu unikalny, elegancki wygląd.■ Z430 — optymalne wymiary i wydajność w urządzeniu z serii Super Ultrabook™ z ekranem o przekątnej 14 cali
Model Z430 to notebook z serii Super Ultrabook™ z 14-calowym ekranem charakteryzuje się wysoką wydajnością oraz elegancką, kompaktową obudową. Urządzenie wyposażone zostało w procesor Intel® Core i7 oraz dyski SSD i HDD. Posiada funkcję Super Speed Boot, która umożliwia uruchomienie go w ciągu 12 sekund, a także pojemny 500GB dysk twardy. Warto zwrócić uwagę, iż urządzenie o tak doskonałych parametrach udało się zamknąć w obudowie o grubości 19,9 mm. Model Z430 jest najbardziej kompaktowym notebookiem z ekranem o przekątnej 14 cali spośród wszystkich dostępnych na rynku. Dzięki wyjątkowo wąskiej ramce, w obudowę stosowaną zwykle w przypadku 13-calowych ekranów, wbudowano panel o przekątnej 14 cali. Urządzenie waży 1,50 kg, a uzupełnieniem jego zalet jest nowoczesna, elegancka obudowa ze szczotkowanym wykończeniem.

■ P535 — znakomite możliwości 3D w lekkim, cienkim notebooku
Notebook P535 to model, w którym wykorzystano technologię CINEMA 3D. Zaprojektowany został z myślą o ludziach, dla których liczy się wygląd urządzenia i możliwość korzystania z licznych funkcji rozrywkowych. Urządzenie charakteryzuje się wyrafinowanym, smukłym wzornictwem cechującym notebooki LG z serii P. Dzięki niezwykle cienkiemu ekranowi LED o przekątnej 15,6 cala, model P535 ma tylko 24,1 mm grubości i waży zaledwie 2,2 kg. Notebook ten jest więc nawet o 24% cieńszy i o 27% lżejszy od najbardziej konkurencyjnych notebooków 3D z ekranem o przekątnej 15 cali. Ta cienka konstrukcja modelu pozwoliła umieścić ekran o przekątnej 15,6 cala w obudowie stosowanej zazwyczaj w notebookach z 14-calowym ekranem.

Model P535 charakteryzuje się zarówno eleganckim wyglądem, jak i wysoką wydajnością. Urządzenie posiada procesor Intel® Core™ i7 drugiej generacji, najnowszą kartę graficzną NVIDIA GeForce GT 630 oraz panoramiczny ekran, który umożliwia korzystanie z funkcji CINEMA 3D.

■ A540 — udoskonalony dźwięk 4.1 oraz rozrywka 3D bez konieczności zakładania specjalnych okularów
Dzięki czterordzeniowemu procesorowi Intel® Core i7 drugiej generacji, ekranowi 3D niewymagającemu korzystania ze specjalnych okularów, doskonałemu systemowi dźwiękowemu SRS oraz trójwymiarowemu dźwiękowi 4.1, model A540 zapewnia użytkownikom dostęp do pełnego pakietu rozrywki 3D. Rewolucyjna technologia CINEMA 3D oraz ekran Full HD LED o przekątnej 15,6 cala zapewniają wyraźny obraz 3D, którego oglądanie nie męczy wzroku. Karta graficzna NVIDIA® GT555M znacznie ułatwia oglądanie filmów, korzystanie z gier oraz edytowanie wideo HD. Model A540 posiada program do edycji trójwymiarowej treści, który umożliwia użytkownikom modyfikowanie własnych zdjęć i filmów 3D.