Inwigilacja w zamian za szybki internet. Dostawcy alarmują

| Aktualizacja:

Dostawcy stacjonarnego internetu ostrzegają, że będą gromadzić dane na temat odwiedzanych przez nas stron WWW. Taki może być skutek nowych przepisów, które mają zmusić firmy sprzedające dostęp do internetu aby zagwarantowały wykupioną prędkość.

wróć do artykułu
  • ~wicio
    (2012-02-21 07:52)
    Znaczy wolny internet jest bez kontroli?
  • ~[[[[[
    (2012-02-21 10:59)
    Rząd Światowy nad nami czuwa już od dawna więc to nic nowego.Nowością może być zaatakowanie kompa przez rządowego hakera i odcięcie użytkownika od interesujących go stron głownie polityczno narodowych.
  • ~@annamaria
    (2012-02-21 09:43)
    Ja cię nie obraziłem, mało, nie obraziłem nikogo.

    Natomiast twój post, w którym określasz mnie jako idiotę , jednoznacznie dowodzi że na poziom twojego chamstwa określenia jeszcze nie wymyślono.

    Bez poważania i wyrazów szacunku.
  • ~@annamaria
    (2012-02-21 09:55)
    Styl, forma wypowiedzi, orografia, interpunkcja, szyk związków frazeologicznych na poziomie sześciolatka.

    Niekiedy lepiej nie obnażać swej głupoty.
  • ~x47
    (2012-02-21 09:50)
    Tak naprawdę to wladze pod płaszczykiem ochrony konsumentów wprowadzaja szeroką inwigilację internautów. Udowodnione juz dawno, czym szczytniejsze hasła głoszą władze tym cel jest bardziej przyziemny.
  • ~Robert
    (2012-02-21 09:53)
    Zapoznajcie się z nowelizacją ustawy o świadczeniu usług droga elektroniczną . Tam dopiero wezmą nas za twarz.
    Donald nie odpuszcza. Jak nie pałą, to kijem. Czemu tak się zapiekł? Co mu w tej Unii obiecali?
  • ~Simba
    (2012-02-21 10:11)
    Witam,
    Wielkie G*wno prawda! Nie potrzeba rejestrowania każdego naszego ruchu w sieci, by złożyć reklamację. Sam miałem problemy z jednym dostawcą internetu i rozwiązałem z nim umowę przed czasem z powodu nie wywiązania się z umowy (bardzo wolna praca internetu przez kilkanaście dni). Udokumentowałem to programem do nagrywania pulpitu i odpowiednimi testami prędkości.

    To co chcą zrobić to dobranie się do każdego z nas. Chcą mieć haka na każdego, jeśli będzie im to potrzebne i chcą z tego swobodnie korzystać!

    Nie cierpię kłamstwa w wydaniu tego rządu. Plują Nam w twarz... Manipulują... Robią z nas idiotów.

    "Chociaż dane te mają być zbierane wyłącznie na potrzeby ewentualnych reklamacji(...)" - przegięcie, czy My (Naród) jesteśmy takimi debilami, że nie potrafimy czytać między wierszami?!

    P.s. Polska już dzisiaj ma 11 instytucji, które mogą wystąpić o podsłuch telefonu itd.
  • ~i tyle
    (2012-02-21 10:16)
    Na dzisiaj i bez ACTA policja, spec służby mogą sprawdzić każdy "ruch" w sieci danego internauty. a hacker o podstawowych umiejętnościach może "wysprzątać" określony komputer.
  • ~observ
    (2012-02-21 10:19)
    za rządów Tuskaszenki jest to jak najbardziej realne, niestety
  • ~waski.net
    (2012-02-21 10:25)
    wystarczy mtr'a zapodać, bo najgorsza jest utrata pakietów, kij z prędkościom, mobilnym się upiecze jak zawsze, choć na pewno da się zawrzeć z klientami tak umowę ,że transfer jest niegwarantowany, i można wykresy transferu użytkowników gromadzić, zajmie to trochę więcej cpu ale nie takie kosmiczne ilości danych... A w razie co wprowadzi się limity transferu, ciekawe co zrobi upc która daje dumpingowo duże transfery gdzie to wszystko będą pisać :P
  • ~weteran
    (2012-02-21 10:34)
    Niech rejestrują i podglądają każdego! I o to chodzi. Niech podglądają i się zapchają w przenośni i dosłownie. W efekcie będzie musiało być więcej podglądających niż podglądanych.Będzie podobnie jak z tzw. monitoringiem na ulicach. Czasami zdarzą się efektowne i medialne wpadki, ale świat i tak pójdzie swoją drogą. Pewne zmiany życia społecznego są nie do opanowania nawet przez najdoskonalszą technikę. Wszyscy wiemy, że liść najlepiej ukryć w lesie, a jak nie mamy lasu to musimy go posadzić, by i tak ukryć swój liść w lesie. Najciemniej jest pod latarnią. Poza tym człowiek nauczył się żyć i robić swoje nawet przy wpajanej mu od wieków maksymie, że Pan Bóg widzi wszystko
  • ~gerry5
    (2012-02-21 10:54)
    re jezz
    Leary jest nawiedzony i zwodzi ludzi mieszjac prawde z kłamstwem
    objawienia medjugorie i modlitwa na rozancu do Marii jest poganskie i złe
    tylko Jezus i Bog w Słowie Bozym
  • ~eischted
    (2012-02-21 10:49)
    No i co takiego się dowiedzą, że czasem laskę sobie bez stanika oglądam i poczytam fejsbuka. I tyle. Przeciętny Polak nie ma nic do ukrycia.
  • ~bzz
    (2012-02-21 10:58)
    niech zrobią to jak ogólnoeuropejskie badanie prędkości i jakości połączenia
    przysyłają zmodyfikowany router wifi który co jakiś czas sprawdza jakość połączenia
    albo jak następują spadki to łączy się z operatorem sieci i ten mówi aby wejść na wybraną stronę lub włączyć jakiś program które sprawdzi połączenie i kropka
    tanio i szybko, takie masowe zbieranie danych jest zbyt drogie
  • ~Titi
    (2012-02-21 09:31)
    Polecam również i taki "kwiatek" przygotowany przez Doni & Boni


    http://www.youtube.com/watch?v=kHLSl9He0vU
  • ~polak wie na co glosuje
    (2012-02-21 10:59)
    Kolejny krok w celu inwigilacji spoleczestwa rzad PO robi dokladnie to samo co kiedys komuchy

    ===Czy polaki odczuwaja zadowolonie ze w polsce jest coraz mniej demokracji===
  • ~los von warschau
    (2012-02-21 11:11)
    to nie "rząd światowy" tylko patriotyczne łajdaki z Kongresówki i Warszawy - to towarzystwo od czasów carskich ma obsesje totalnej kontroli nad poddanymi.
  • ~Dwie Salowe z Salem
    (2012-02-21 11:25)
    ~polak wie na co glosuje2012-02-21 10:59
    (...)
    ===Czy polaki odczuwaja zadowolonie ze w polsce jest coraz mniej demokracji===

    __________________

    Z naszych obserwacji wynika, ze te procent ludzi, którzy nie rozumieją sformułowania "polaki odczuwaja zadowolenie" i którzy w ogóle nic nie rozumieją, jest zbliżony do 100!

    A na potwierdzenie przytaczamy wyniki naszej nieustajacej ankiety:


    Czy waszym zdaniem: polscy kierowcy wyprzedzają niebezpiecznie?

    TAK 97%

    NIE 3%

    Dziękujemy za głosowanie!

    Wynik tej ankiety zastanawia, bo wiekszosc jej uczestnikow to sa wlasnie POLSCY KIEROWCY!


    I TAK JEST W POLSCE ZE WSZYSTKIM!

    Ludzie!

    Puknijcie sie wreszcie w wasze puste makowki!

    ___________

    A teraz pytanie dla bardziej zaawansowanych intelektualnie uczestników naszego konkursu:

    Wyborco!
    Czy jesteś zadowolony z wyniku ostatnich wyborów i czy przewidujesz, że będziesz zadowolony z wyniku następnych?

    NIE - 97%

    TAK - 3%

    PROSIMY O WASZE WŁASNE KOMENTARZE - WEDLE UZNANIA I STOPNIA UMYSLOWEGO ROZWOJU - BO MY JUZ NIE MAMY DO WAS ZDROWIA!
  • ~Wiesio13 bicz na PISiory
    (2012-02-21 11:34)
    Czy może być piękniejszy widok niż Tusk i Rostowski prowadzeni w ciężkich kajdanach z łańcuchami, a Niesiołowski z zawiązanymi rękawami na plecach? Nie jestem w stanie wyobrazić sobie piękniejszego!!!
  • ~Authore
    (2012-02-21 11:35)
    Akta to pikuś, teraz się dopiero zacznie... Witam Was tu Wielki Brat..

Może zainteresować Cię też: