15-calowe MacBooki Pro wyglądają prześlicznie. Obudowa gruba jest na zaledwie 1,8 centymetra, a komputer waży tylko dwa kilogramy. Wyświetlacz laptopa to Retina, znana z nowego iPada - ekran składa się z 5 milionów pikseli. Po dołożeniu baterii, która zapewnia czas gotowości 30 dni i potrafi zapewnić odtwarzanie filmów przez siedem godzin, to nic dziwnego, że Tim Cook zapewnia, że to najbardziej zaawansowany Mac stworzony przez Apple'a.

Reklama

Pod maską znajdziemy czterordzeniowy procesor Intela i7, kartę graficzną GeForce 650M, i dysk twardy o pojemności 768 GB. Do tego dwa porty Thunderbolt i USB 3.0 oraz wyjście HDMI. Standardowo dostajemy w paczce system operacyjny OS X Lion. Cena? To nie komputer dla zwykłego człowieka - podstawowa wersja kosztuje 10 tysięcy złotych, a najbardziej "wypasiona" to wydatek aż 13 tysięcy złotych.

Firma odświeżyła też linię MacBooków Air. Dostały szybszą grafikę i mocniejsze procesory, a także porty USB 3.0. Ceny? Najtańszy 11-calowy laptop kosztuje 4700 zł., a najdroższy 7 tysięcy złotych. Z kolei za notebooka z 13-calową matrycą trzeba zapłacić od 5,6do 7 tys. złotych.