Nexus 7™ to pierwszy na świecie 7-calowy czterordzeniowy tablet wyposażony w system Android™ 4.1 Jelly Bean. Tablet jest dostępny od dzisiaj w przedsprzedaży, w cenie 999 zł za wersję 16GB. W sprzedaży będzie dostępny od 25 września br.

Nexus 7™ to pierwszy tablet z serii Google Nexus i pierwsze 7-calowe urządzenie z systemem Android™ 4.1 Jelly Bean. Nexus 7™ łączy w sobie najnowszą wersję systemy operacyjnego Android oraz zaawansowany sprzęt stworzony przez firmę ASUS. Zaprojektowany wspólnie przez ASUS i Google Nexus 7™ to pierwszy czterordzeniowy tablet, zbudowany tak, by dać klientom to, co najlepsze w Google, w smukłej i przenośnej obudowie, która idealnie mieści się w dłoni. Nexus 7™ doskonale oddaje filozofię ASUS „design thinking”, a najnowsza wersja systemu Android zapewnia wysoką wydajność w bardzo przystępnej cenie.Niestety z internetu można na tablecie korzystać tylko w zasięgu sieci WiFi - urządzenie nie ma wbudowanego modemu.

Dzięki ekranowi HD o rozdzielczości 1280x800, Nexus 7™ zapewnia doskonałą jakość obrazu w aplikacjach, grach, podczas oglądania filmów, przeglądania internetu czy czytania książek. Technologia ASUS TruVivid zwiększa wyrazistość kolorów i jasność, a panel IPS oferuje znakomitą jakość grafiki oraz kąt widzenia 178 stopni. Szkło Corning® FIT oraz odpowiednio wyprofilowana obudowa zapewniają wysoką odporność urządzenia na zadrapania.

Tablet zaprojektowano z myślą o użytkownikach, którzy potrzebują maksymalnej mobilności. 7-calowego Nexusa 7™ wyposażono w 4-rdzeniowy procesor NVIDIA® Tegra® 3, który zapewnia płynne działanie wielu aplikacji jednocześnie. 12-rdzeniowy procesor graficzny GeForce® zapewnia doskonałą jakość grafiki, a technologia 4-PLUS-1™ zapewnia maksymalne osiągi oraz oszczędność energii. Czterordzeniowy procesor, 10-punktowy ekran wielodotykowy, żyroskop i akcelerometr pozwolą swobodnie korzystać z ponad 600 000 aplikacji i gier dostępnych przez Google Play. Zaprojektowany przez ASUSa i Google tablet ma zalewie 10,5mm grubości i waży tylko 340g. Jego bateria pozwala na nieprzerwaną pracę przez 9,5 godziny*.

Nexus 7™ korzysta z systemu operacyjnego Android™ 4.1 Jelly Bean, najnowszej wersji najpopularniejszej obecnie platformy mobilnej. Udoskonalone powiadomienia, nowe widgety, które pozwalają szybko dotrzeć do najważniejszych informacji, pełna personalizacja ekranu – to tylko niektóre funkcje, dzięki którym Android jest szybszy i bardziej intuicyjny niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki pełnej synchronizacji z innymi urządzeniami (tablety, telefony i komputery) oraz z usługami Google dostępnymi w chmurze, użytkownik błyskawicznie otrzymuje dostęp do wszystkich swoich zasobów. Nexus 7™ wyposażono w aplikacje Google takie jak Gmail, Chrome, Google+ i YouTube – oddając to co najlepsze w Google, bezpośrednio w ręce użytkowników. Za pośrednictwem tabletu użytkownik otrzymuje też dostęp do zasobów sklepu Google Play, gdzie dostępnych jest ponad 600 tys. aplikacji i gier.