Firma Sony wprowadza do oferty nowe okulary projekcyjne dla kinomanów i fanów gier video. Model HMZ-T3W pozwoli połączyć oglądanie nadzwyczajnego obrazu HD na ogromnym, wirtualnym ekranie ze swobodą, jaką daje łączność bez kabli.

Reklama

Okulary są lekkie i wygodne w noszeniu. Znakomicie nadają się do zabrania na wakacje i w podróż. Po ich założeniu można poczuć się jak w dużej, prywatnej sali kinowej: wrażenie jest bowiem takie, jak przy oglądaniu 750-calowego (19 m) ekranu kinowego z odległości 20 metrów. Okulary współpracują z szerokim wachlarzem urządzeń — konsolami do gier, komputerami, smartfonami i innymi urządzeniami mobilnymi. Można ich używać do oglądania filmów, grania i posługiwania się aplikacjami.

>>>Monitor o rozdzielczości 2560x1440

Okulary nie wymagają zasilania z gniazdka sieciowego: wygodny, nieduży moduł akumulatora zapewnia zapas energii na wiele godzin oglądania filmów lub grania. Dzięki łączu MHL, podczas oglądania lub gry możliwe jest nawet ładowanie akumulatora w podłączonym smartfonie albo tablecie.

Podczas długich rozgrywek lub maratonów filmowych pierwszorzędnego znaczenia nabiera komfort noszenia. Ergonomicznie ukształtowane okulary są wyposażone w elastyczne paski, które każdy z łatwością dopasuje do swojej głowy. Nacisk na głowę zmniejsza duży, miękki wspornik, a całości dopełnia system łatwej regulacji soczewek, ułatwiający uzyskanie optymalnego, przyjemnego dla oczu obrazu.

Ważną zaletą okularów HMZ-T3W jest nowy, bezprzewodowy system łączności WirelessHD™. Uwalnia on użytkownika od ograniczających swobodę kabli i od konieczności siedzenia w pobliżu komputera lub kina domowego — teraz można relaksować się na ulubionej kanapie albo w innym, dowolnie wybranym miejscu. Co więcej, sygnał wideo HD bez kompresji oraz cyfrowy dźwięk transmitowane są z niemal zerowym opóźnieniem.

Reklama

Dodatkowy realizm przy oglądaniu filmów i podczas gry to zasługa wirtualnego, 7.1-kanałowego dźwięku przestrzennego. Okulary są dostarczane w komplecie ze słuchawkami dousznymi z 16-milimetrowymi przetwornikami akustycznymi, ale można do nich również podłączyć własne, ulubione słuchawki. Opracowana przez Sony technologia wirtualnego dźwięku przestrzennego tworzy całkowicie otaczające słuchacza pole brzmieniowe i sprawia, że dialogi, muzyka i efekty dobiegają z różnych, precyzyjnie określonych miejsc. W rezultacie można czuć się jak w kinie - albo w samym centrum wydarzeń.

Okulary HMZ-T3W mają wiele zalet, które z pewnością docenią miłośnicy gier video. Jedną z nich jest duża szybkość działania, która eliminuje irytujące opóźnienia w wyświetlaniu obrazu. Specjalny przycisk pozwala na błyskawiczne zwiększenie kontrastu i uwydatnienie zarysów obiektów - przez co ułatwia przetrwanie, gdy w panującym dokoła mroku czai się zagrożenie. Funkcja ta przydaje się w bardzo wielu gatunkach gier.Nie ma również obaw o kłopoty ze znalezieniem właściwego klawisza: okulary przypominają nieco samochodowe lusterko wsteczne i dają możliwość swobodnego spoglądania w dół na klawiaturę i mysz komputera.
Nowe okulary projekcyjne HMZ-T3W Sony będzie można nabyć od listopada 2013 r.

Dane techniczne
Wyświetlacz 2 panele OLED (o rozdzielczości 1280 x 720 każdy)
Rozmiar wirtualnego obrazu 750" (ok. 19 m) w odległości 20 m
Przetwornik akustyczny słuchawek 16 mm
Pasmo przenoszenia słuchawek 4 – 27 000 Hz
Czułość słuchawek 106 dB/mW
Waga około 320 g (okulary – bez przewodu) / 210 g (moduł akumulatora – bez przewodu) / 250 g (procesor)
Wydajność akumulatora (wbudowany akumulator litowy) 3 h (łączność bezprzewodowa) / 7 h (łącze HDMI) / 3 h (łącze MHL)