Na początku krótkie uściślenie. Nie wiemy nic o iPhonie w wersji Pro, nie spodziewamy się jego premiery na zbliżających się targach MacWorld Expo 2009 ani na żadnej specjalnie zwoływanej konferencji Steve'a Jobsa. Przedstawiony poniżej gadżet to jedynie koncept pewnego fana apple'owskiej. Podobnie jak wielu innych użytkowników, Mat Brady postanowił się zastanowić, w jaki sposób można by udoskonalić i doposażyć klasycznego iPhone'a. W odróżnieniu od innych, czytelnik Gizmodo nie poprzestał na myśleniu, ale postanowił przenieść swoje wizje na papier, a raczej arkusz Photoshopa i ekran komputera.

Co umieścił Brady w swoim wymarzonym telefonie? Po pierwsze, wysuwaną pełną klawiaturę QWERTY, podobną do tej, jaką znajdziemy w komórce HTC Touch Pro czy Sony Ericssonie Xperia. Prócz zwykłych klawiszy na ukrytym panelu umieszczono także przyciski nawigacyjne, ułatwiające poruszanie się po stronach www. W iPhone'ie Pro przydałby się też lepszy aparat fotograficzny (w dostępnym iPhone'ie 3G znajdziemy aparat o rozdzielczości 2 megapikseli).

Choć na obrazkach tego nie widać, Brady pomyślał także o zwiększeniu pojemności pamięci telefonu. Co powiecie na 60 GB? Tyle by w zupełności wystarczyło na pomieszczenie filmów, zdjęć i muzyki.