Chroń swoje dane w internecie. Nowe funkcje Google

Wielu z nas korzysta na co dzień z Gmaila. W jego przypadku wsparcie sztucznej inteligencji (AI) sprawi, że nasza poczta będzie bezpieczniejsza i ma lepiej radzić sobie ze spamem, phishingiem i próbami zainstalowania na naszych urządzeniach złośliwego oprogramowania.

W smartfonach z systemem Android funkcja "wyczyść dane przeglądania" ma być bardziej widoczna, łatwiejsza do znalezienia. Będzie można w prosty sposób usunąć ostatnie 15 minut historii przeglądania. Aby to uczynić trzeba będzie kliknąć trzy kropki w prawym górnym rogu przeglądarki Chrome i tam od razu znajdziemy tę opcję.

Reklama

Chroń swoje dane w internecie. Raport z dark webu. Jak działa?

Raport z dark webu jest dostępny aktualnie w 46 krajach. Niestety, w Polsce jeszcze nie. Google informuje, że usługa sukcesywnie będzie wprowadzana w kolejnych regionach świata. Można się spodziewać, że już w najbliższych miesiącach użytkownicy w Polsce będą tę opcję mieli dostępną.

Aby móc korzystać z takiego raportu należy mieć indywidualne konto Google. W dark webie będzie można wyszukać wrażliwe dane, które mogą być powiązane z adresem e-mail użytkownika. Przykładowo, mogą to być: adres, numer telefonu, nazwa użytkownika, hasło, SSN (Social Security Number – tylko w USA).

Reklama

Chroń swoje dane w internecie. Dark web. Co to?

Dark web, ciemna sieć – termin określający celowo ukrytą część zasobów internetu, którą można przeglądać jedynie przy użyciu specjalnego oprogramowania. Dostęp do dark webu jest możliwy z poziomu tzw. sieci Darknet, składających się z wielu rozproszonych, anonimowych węzłów (np. Tor, I2P czy Freenet).

Chroń swoje dane w internecie. Pomyśl, zanim klikniesz

Z okazji Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa prowadzone są różne kampanie, mające na celu uświadomienie, jak ważna jest ochrona swoich danych w sieci. Pomyśl, zanim klikniesz.

Trwa ładowanie wpisu