Globalna premiera gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon" (The Witcher 3: Wild Hunt) odbędzie się 24 lutego 2015 roku w wersjach na trzy platformy sprzętowe: komputery PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One, podał CD Projekt. Spółka już rozpoczyna światową przedsprzedaż. Ruszają właśnie preordery na Wiedźmina 3 w GOG.com. W kolejnych dniach ruszy również na innych serwisach. Jest to pierwsza nasza kampania przedsprzedażowa w historii. Akcja jest rozbudowana, ponieważ jest dla nas bardzo ważne, żeby zrobić jak najlepszą premierę w sensie biznesowym - powiedział prezes CD Projekt Adam Kiciński.

Reklama

Na targach E3 mamy nadpopyt chętnych do obejrzenia naszych prezentacji. Po E3 rusza nasza kampania i czeka nas 9 miesięcy ciężkiej pracy. Wydaje się, że jesteśmy na dobrej drodze żeby spełnić wysokie oczekiwania, które sami wyznaczamy" - dodał prezes CD Projekt. Podkreślił, że firma mieści się w budżecie produkcyjnym, a budżet marketingowy przekracza 25 mln USD.

Tytuł będzie miał na pewno większą rentowność niż poprzednie części. Mamy lepsze umowy dystrybucyjne, poparte wielkim oczekiwaniem na tytuł, a także własne pieniądze, co sprawia, że możemy negocjować jak najlepsze kontrakty. Mamy szczegółowy podział na wszystkie terytoria geograficzne (...). Ponadto rozwija się cyfrowa dystrybucja, co na PC da nam kilkadziesiąt procent, a na konsoli nawet dwa razy większy przychód niż od fizycznej wersji gry - wyjaśnił Kiciński.

Dodał, że komiks "Wiedźmin" na amerykańskim rynku sprzedaje się bardzo dobrze i CD Projekt ma już ofertę na kolejną część. Z kolei wiedźmińska gra planszowa jest świadomie odsuwana, wpasowując ją w kampanię "Wiedźmina 3" i wyjdzie w efekcie na jesieni. 2014 to jest dla nas rok 'techniczny' w ujęciu finansowym. Nie myślimy kalendarzowo - najważniejsze jest to, by w tym ważnym momencie życia firmy mieć dobry standing finansowy i środki na działalność, czym dysponujemy - podkreślił prezes CD Projekt.

Jednocześnie GOG.com, z grupy CD Projekt, uruchamia GOG Galaxy, technologię umożliwiającą grę zarówno online, jak i offline bez zabezpieczeń typu DRM i umożliwiającą rozgrywkę bez zamykania graczy w getcie poszczególnych systemów.

W efekcie gracz na GOG Galaxy będzie mógł rywalizować póki co z graczami na platformie Steam, ale z czasem spodziewamy się dołączania również innych serwisów. Będziemy testować Galaxy na grze The Witcher Adventure Game Multiplayer - elektronicznej wersji naszej planszówki. Rusza w wersji beta, a w pełnej będzie dostępny jesienią - zapowiedział Kiciński.

Mamy przekonanie, że zachęci to do zakładania kont na GOG, a także uczestnictwa w przedsprzedaży 'Wiedźmina'. W GOG Galaxy będą dochodzić nowe tytuły i platforma ma nam pomóc podpisywać umowy z wydawcami, którzy potrzebowali takich funkcjonalności. Pierwszych efektów finansowych z tego tytułu spodziewamy się już w tym roku, ale pełny efekt powinien być widoczny już od 2015 roku - podsumował prezes CD Projekt.

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED - deweloper gier wideo z gatunku RPG, GOG - globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier oraz CDP.pl - cyfrowy dystrybutor gier wideo (m. in.: Blizzard, Sega) oraz filmów (m. in.: Disney, Discovery) w Polsce.