Konrad Tomaszkiewicz, pełniący przy produkcji gry funkcję game directora, nie ma wątpliwości że trzecia część sagi to najlepszy komputerowy Wiedźmin, jaki dotąd powstał. Zapewnia, że udało się wykorzystać wiedzę i doświadczenie zebrane przy poprzednich częściach, by stworzyć grę, mogącą konkurować z największymi tytułami na rynku

Reklama

Gra była dla polskiego studia dużym wyzwaniem - to pierwsza produkcja CD Projektu wydawana jednocześnie na komputery PC i na konsole nowej generacji.

"Wiedźmin 3: Dziki Gon" umożliwi zwiedzenie olbrzymiego świata, który pierwotnie powstał na stronach książek Andrzeja Sapkowskiego, ale także pozwoli uczestniczyć w rozbudowanej i rozwijającej się w sposób zależny od graczy fabule. Podobnego zestawienia na zbliżonym poziomie dotąd nie było - uważa Tomaszkiewicz. W jego to nowy i unikalny typ gry, mający nie tylko filmową fabułę, ale także pozwalający za każdym razem inaczej kształtować losy bohatera.

Premiera gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon" odbędzie się w Polsce i na całym świecie 19 maja. Jeszcze przed premierą gra zdobyła ponad 200 nagród w różnych zakątkach globu, między innymi dla najbardziej oczekiwanej gry roku.