Czas na premier trzeciej części gry Wiedźmin ”Dziki Gon”. Szacuje się, że wydawnictwo zarobi krocie. Gra stworzona przez Polaków zostanie wydana w wersji pudełkowej w 109 krajach. Jeszcze przed premierą otrzymała ponad 200 nagród na całym świecie. Żadna inna taka produkcja nie może pochwalić się takim wynikiem.

Reklama

Późnym wieczorem z autorami gry w ich pracowni w Warszawie spotkała się szefowa rządu. Ewa Kopacz gratulowała im sukcesu i podkreśliła, że są najlepszymi rzecznikami nowoczesnej polskiej marki. Poprzednie części gry z tej serii trafiły do ponad 8. milionów graczy na całym świecie. Niejeden polityk chciałby mieć tak wielu fanów ilu ma gra i jej twórcy- dodała.

Praca nad grą trwała trzy lata, jednak oparta jest o poprzednie doświadczenia. W sumie to trzynaście lat naszego zaangażowania - mówi IAR Adam Badowski, twórca Wiedźmina. Nie chciał zdradzić, ile kosztowało wyprodukowanie gry. Zaznaczył jednak, że żaden polski film, ani inna produkcja nie ma takiego budżetu.

Poprzednie edycje gry biją rekordy popularności w Europie, Ameryce Północnej - widział ją nawet prezydent USA Barack Obama - i w Azji. W niektórych krajach rozpoczęto sprzedaż już przed naszą 23.00. W jej najnowszej odsłonie kierujemy losem Geralta z Rivii. Nasz bohater musi odnaleźć Dziecko Przepowiedni, od którego zależą losy świata.