Przy okazji spotkania twórcy ofiarowali prezydentowi kolekcjonerską wersję "Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu". Bronisław Komorowski podkreślił, że w Polsce można odnieść sukces także dzięki zdolnościom i kreatywności, a nie początkowemu kapitałowi. Ponadto tacy ludzie, jak twórcy "Wiedźmina" są najlepszymi popularyzatorami polskiej myśli i naszych osiągnięć za granicą.

Reklama

Michał Kiciński, prezes CD Projektu przypomniał, że seria o "Wiedźminie" to produkt eksportowy. Chodzi jednak nie tylko o eksport polskiej myśli informatycznej. Gra jest przepojona elementami słowiańskiej kultury, dzięki czemu trafia ona również na inne kontynenty.

Bronisław Komorowski podziękował za kolekcjonerski egzemplarz "Wiedźmina", jak również za dodatkowy jej zestaw, przeznaczony dla Baracka Obamy. Przyznał, że nie będzie miał czasu zagrać przed wyborami, ale wie już co będzie robił w czasie ciszy wyborczej.

"Wiedźmin 3: Dziki Gon" ma dziś swoją światową premierę. Gra ukazuje się w wersji na komputery PC i konsole nowej generacji. Dzieło CD Projekt Red zdobyło jeszcze przed premierą ponad 200 nagród, a kolejni recenzenci doceniają jego poziom, przyznając wysokie i najwyższe oceny.

ZOBACZ TEŻ: Tomasz Bagiński kręci "Wiedźmina". Będzie lepszy niż ten z Żebrowskim?>>>