W rankingu, przygotowanym przez "Komputer Świat" zwycięzcą okazał się "Kaspersky Internet Security 2014". Z testu wynika, że program radzi sobie bardzo dobrze zarówno z ochroną przeglądarki, jak też maili czy naszych kont w portalach społecznościowych. Wyposażony jest też w specjalną opcję, zapewniającą lepsze szyfrowanie połączenia podczas logowania do banków internetowych. Program zablokował 98,15 proc. zainfekowanych stron czy maili, a także potrafił poradzić sobie z 97,8 proc. starszych zagrożeń. Zdaniem testerów "Komputer Świata" program jest łatwy w obsłudze i nie obciąża procesora.

Reklama

Na drugim miejscu rankingu znalazł się polski program - "G Data Internet Security 2014". Choć osiągnął on lepsze wynik w walce z wirusami niż oprogramowanie Kaspersky'ego, to jednak program zjada najwięcej zasobów, ze wszystkich testowanych pakietów bezpieczeństwa. Trzecie miejsce w teście "Komputer Świata" zajął "BitDefender Internet Security 2014". Osiągnął on najlepszy wynik w walce ze złośliwym oprogramowaniem - zablokował wszystkie szkodliwe strony i 98,9 proc. starszych wirusów. Dlaczego więc nie zajął pierwszego miejsca? Program wysyła do producenta niezaszyfrowaną nazwę użytkownika i jego mail, do tego nie potrafi wyczyścić z wirusów chmur konsumenckich jak Dropbox.

Najgorszym programem w teście okazał się "Norton Internet Security 7". Z testu wynika, że zablokował on najmniej wirusów - rozpoznał tylko 96,3 proc. zagrożeń. Nieznane wirusy mają za to aż 71,7 proc. szansy zawirusowania naszego komputera.