Rosja gotowa odłączyć się od światowego Internetu

| Aktualizacja:

Rosja będzie gotowa w każdej chwili odłączyć się od globalnej sieci Internetu. Takie decyzje mają zapaść na przyszłotygodniowym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej. Jak informuje agencja Interfax, chodzi o sytuacje związane z masowymi protestami lub działaniami wojennymi wewnątrz Rosji.

wróć do artykułu
 • ~komentarz
  (2014-09-19 10:06)
  Oliver Stone: zapytany przez dziennikarkę, dlaczego tak bardzo podkreśla się znaczenie Holocaustu odpowiedział: „Przez dominację Żydów w mediach. To jest najważniejsze lobby w Stanach Zjednoczonych. Ciężko pracują, stoją za każdą opinią, najbardziej wpływowe lobby w Waszyngtonie. Izrael deformuje amerykańską politykę zagraniczną od lat."
 • ~Internet
  (2014-09-19 10:10)
  Sami znawcy polityki na tym forum, gimnazjaliści, nieroby, nieudacznicy życiowi...
 • ~Masław
  (2014-09-22 11:20)
  qwa trzy dni już wisi ten artykuł na stronie dziennika. Co Polaków obchodzi że rosja sie odłączy od światowego internetu.Po pierwsze sie nie odłączą bo na tym by stracił... właśnie światowy internet. Po drugie znajac Rosjan i ich możliwości maja inne jeszcze "wtyczki" do inernetów. Polska niech się zajmię sobą i tym żeby nie była krajem montowni a krajem myśli technologicznej o wysokich parametrach cywilizacyjnych. Nikt nie zabiega o Polske bo niczego nie mozemy włożyc do światowej myśli naukowo technologicznej.To Rosjanie latają w kosmos to oni maja bazy kosmiczne o rakietach i broni technologicznie zaawansowanej nie wspomne.My jak na razie możemy postraszyc Rosjan zakazem sprzedaży owoców,miesa i wedlin. Zejdźmy na ziemie i zamiast opluwac Rosjan róbmy z nimi interesy dzieki czemu może bedziemy mogli skonstruowac i wyeksportowac coś wiecej niż jabłka i kiełbase.Więcej pokory.
 • ~sew
  (2014-09-19 16:40)
  do kelczanin

  Gdzie ty przeczytales o nienawisciy -odsylam do dziel Marksa
 • ~Wielki fan RYCHU
  (2014-09-19 13:40)
  Nie wiem kim jest rychu, ale uwielbiam go. Powinien założyć własnego bloga :)
 • ~Leon z FSB
  (2014-09-19 13:19)
  Do Rychu

  Twoj komentarz jest fanastyczny, chyle czola przed Toba.Super i pozdrawiam sedecznie
 • ~samograj
  (2014-09-19 13:10)
  No to powoli bedzie nastepna Polnocna K, Putin jest wielkim oszolomem i wroci z Rosja 100 lat do tylu.Bardzo niebezpieczny czlowiek dla swiata i samej Rosji.
 • ~Solution
  (2014-09-19 12:38)
  Nie się rosyjskie zakały odłączą całkowicie od wszystkiego i wtedy cały świat będzie miał wreszcie spokój.
 • ~pamiętliwy
  (2014-09-19 12:27)
  Przed wojną ruskie też nie mieli internetu. Prądu, ciepłej wody, mydła, sztućców, zegarków, papieru toaletowego i wielu, wielu rzeczy. I żyli.
  Ważne żeby była wódka i harmoszka.
 • ~Rychu
  (2014-09-19 12:33)
  Odłączenie Rosji od światowego internetu jest kolejnym dowodem na brak zaufania Putina i spółki do własnego narodu. Co więcej, wskazuje na strach przed własnym narodem.
  Putin powiela błędy komunizmu, będącego w swej istocie, zgodnie z Nowym Testamentem, ideologią chrześcijańską. Jednak po infiltracji komunistycznych grup rozpoczął się proces jej degradacji, a komunizm stał się faszystowską Korporatokracją, przy czym korporacją było i jest tutaj samo “państwo”.
  Tak powstały systemu władzy, w którym niewielka patologiczna mniejszość przejęła brutalną kontrolę nad społeczeństwem ludzi normalnych, przyjeto nazwę “patokracja”. Tak wybrana nazwa podkreśla przede wszystkim podstawową jakość makrospołecznego zjawiska psychopatologicznego. Odróżnia go to od wielu możliwych ustrojów społecznych, w których dominuje natura ludzi normalnych i ich obyczaje i prawa.
  Wszystkie stanowiska kierownicze, aż do naczelnika wsi, kierowników zakładów pracy i spółdzielni rolniczych, nie mówiąc już o komendantach policji szczególnie politycznej, aktywistach i propagandzistach partii patokratycznej, są obsadzone przez jednostki, u których poczucie więzi z takim systemem władzy jest uwarunkowane odpowiednimi właściwościami psychicznymi, najczęściej tymi biologicznie dziedzicznymi.
  Tacy ludzie jednak stanowią niewielki procent populacji. Rosną więc w cenie. Nie można brać pod uwagę poziomu ich inteligencji czy umiejętności zawodowych, bo zdolniejszych, szczególnie w dziedzinach techniki, z niezbędnymi psychicznymi dewiacjami brakuje jeszcze bardziej. Po kilku latach trwania takiego systemu władzy sto procent przypadków psychopatii właściwej jest już zaangażowane w patokratyczną aktywność. Uważa się ich za najwierniejszych i to pomimo tego, że niektórzy z nich byli wcześniej w jakiś sposób aktywni po przeciwnej stronie.
  W takich warunkach żadna dziedzina życia społecznego, kultura, nauka, technika, ekonomia i administracja, nie mogą rozwijać się normalnie, bo patokracja stopniowo dusi wszystko. Ponieważ funkcje kierownicze zostały przejęte przez osoby o miernej inteligencji i patologicznych cechach charakteru, patokracja staje się niezdolna do prawidłowego zarządzania czymkolwiek.
  Tego, że doprowadza to do katastrofy, nie biorą pod uwagę. Bakterie nie wiedzą o tym, że kiedy doprowadzą człowieka do zgonu, zostaną razem z jego ciałem zakopane głęboko w ziemi albo spalone żywcem.

  Ludzie, którym pierwotna ideologia wydawała się atrakcyjna, po jakimś czasie zaczynają sobie zdawać sprawę z tego, że w istocie chodzi o coś zupełnie innego.
  Zawód, jaki przeżywają, ma charakter życiowego dramatu.
  Utrzymanie się patologicznej mniejszości przy władzy pozostaje więc zawsze zagrożone ze strony społeczeństwa ludzi normalnych, w których narasta nie tylko krytycyzm, ale także praktyczna znajomość takiego systemu. Należy więc zastosować wszystkie środki przymusu, terroru, polityki eksterminacyjnej wobec jednostek patriotycznych posiadających wojskowe przeszkolenie z jednej strony, a z drugiej znanego nam już rodzaju specyficzny indoktrynacyjny terror psychologiczny. W jednym i drugim zadaniu osobnicy, którzy nie mają poczucia więzi ze społeczeństwem ludzi normalnych, okazują się niezastąpieni. Na ich czele stoją ludzie wyobcowani nie tylko dzięki anomaliom swoich natur, ale także wychowani w patologicznej wizji dominacji nad innymi narodami, w doktrynie rasowej i pogardzie dla nich.

  W tym czasie dojrzewania patokracji zbudowany zostaje rozległy i aktywny system indoktrynacyjny, w którym odpowiednio spreparowana ideologia stanowi vehiculum, czy konia trojańskiego, procesu patologizacji jednostek i społeczeństwa. Celem tego, nigdy jawnie nie nazwanym, jest przymuszenie ludzkich umysłów do przyswojenia sobie patologicznego sposobu przeżywania i myślenia i w konsekwencji do za akceptowania takowej władzy.

  Biologiczne, psychiczne i moralne niszczenie tej wiecznie zagrażającej normalnej większości jest więc “biologiczną” koniecznością. Temu służy przede wszystkim utrzymanie skrajnej biedy. Temu służą liczne środki z obozami koncentracyjnymi na czele. Służy temu także wojna z dobrze uzbrojonym nieprzyjacielem, przeciwko któremu można rzucić te siły ludzkie, które zagrażają trwaniu patokracji. Martwi, a zatem nie stanowiący już zagrożenia, żołnierze mogą być ogłoszeni godnymi czci bohaterami, jakże użytecznymi w wychowywaniu nowego, wiernego patokracji pokolenia.

  Każda wojna, prowadzona przez państwo patokratyczne, jest wojną na dwóch frontach – zewnętrznym i wewnętrznym. Dla wodzów i panującej elity front wewnętrzny jest ważniejszy, a wewnętrzne zagrożenie jest decydującym czynnikiem branym pod uwagę przy wszczynaniu wojny.

  Jak długo istnieje ten „inny” świat ze swoim systemem rządów normalnego człowieka, wprowadza on dążenia nie-patologicznej większości, tworząc w ten sposób pewne poczucie kierunku. Nie patologiczna większość ludności kraju nigdy nie przestanie marzyć o przywróceniu systemu normalnego człowieka w jakiejkolwiek możliwej formie. Ta większość nigdy nie zaprzestanie obserwacji innych krajów, czekając na dogodny moment; dlatego też jej uwaga i siła musi być odciągnięta od tego celu, masy zaś muszą być kształcone i kierowane w stronę dążeń imperialistycznych. Do takich celów należy dążyć z całą zawziętością, tak aby każdy wiedział, o co toczy się walka i w czyim imieniu trzeba znosić surową dyscyplinę i biedę. Ten ostatni czynnik skutecznie ogranicza możliwości działalności “wywrotowej” ze strony społeczeństwa ludzi normalnych. Oczywiście, ideologia musi odpowiednio uzasadnić to rzekome prawo do podboju świata i w tym celu musi zostać odpowiednio spreparowana. Ekspansjonizm ma jednak swoje przyczyny w samej naturze patokracji, nie w ideologii, ale ten fakt należy ukryć pod maską ideologii, co dziś widzimy.

  Jak miało to miejsce od wieków, podstawowym środkiem do osiągnięcia tych celów jest oczywiście potęga wojskowa. Przez wieki, gdy historia odnotowywała zjawisko bohaterstwa, dało się również wyraźnie zauważyć pewne oddziaływania, coś w rodzaju swoistej inteligencji, która służy międzynarodowej intrydze i która otwiera drogi podboju. Ta aktywność wynika z właściwości tych osobowości, które taki system inspirują, i ona powinna posłużyć historykom dla identyfikacji tego rodzaju zjawisk na przestrzeni dziejów.

  Prawo nie daje dostatecznego oparcia dla przeciwstawiania się zjawisku, którego istota leży poza możliwościami wiedzy i wyobraźni ustawodawców. Tymczasem patokracja umie wyzyskiwać słabości takiego prawniczego sposobu pojmowania.
  Kiedy jakiś naród przeżywa kryzys ustrojowy (Ukraina) albo procesy ponerogenezy działają w nim na nadmierną skalę, wówczas może łatwo stać się terenem penetracji patokratycznej, której celem będzie oddanie takiego kraju na jej łup.
  Wtedy bowiem jest łatwo wyzyskać jego wewnętrzne słabości i nastroje rewolucyjne, aby przy nader ograniczonym użyciu siły narzucić patokratyczną władzę. Po narzuceniu takiego systemu siłą, proces patologizacji życia przebiega odmiennie [niż w patokracjipierwotnej]. Tak powstała patokracja będzie mniej stabilna, bardziej odrażająca, a jej istnienie będzie trwale uzależnione od przemocy potężniejszej siły zewnętrznej. …
  Najpierw brutalna siła musi krwawo zdusić opór wyczerpanego narodu. Ludzie, którzy dysponują autorytetem, umiejętnościami przywódczymi lub wojskowymi muszą zostać wytępieni, uwięzieni lub przymuszeni do milczenia, podobnie ci, co powołują się na wartości moralne i naturalne prawa człowieka i narodu. Ustanawia się nowe prawo, którego podstawy w znacznej części nigdy nie zostają podane do publicznej wiadomości. Ludzie muszą się uczyć tego nowego, niepisanego prawa z najbardziej bolesnych doświadczeń.

  Tym, co czyni psychopatów tak przerażającymi i niebezpiecznymi, jest to, że noszą doskonale przekonującą „maskę zdrowia psychicznego", z tego właśnie powodu taka osoba może być początkowo niezwykle przekonująca i nieodparcie sprawiać wrażenie zdrowej.
  Cały świat dał się na to nabrać. Oczy się otworzyły gdy wystąpiły kluczowe symptomy tego zaburzenia.
 • ~tiko
  (2014-09-19 11:05)
  TO JEST NARÓD KTÓRY UWIELBIA KOŁCHOŻNIKI .
 • ~Jasiu
  (2014-09-19 10:58)
  - Panie majster!
  - Co?
  - Ruskie w kosmos polecieli !
  - Wszyscy?
  - No nie, tylko dwóch.
  - To co mi głowę zawracasz?
 • ~fran
  (2014-09-19 10:49)
  liczę na to
 • ~Kazik
  (2014-09-19 10:27)
  Odlaczyly sie koleja,pisownia ,cywilizacja to i nie dziwy ze tez internetem,
  ja po nich plakac nie beda, tylko szkoda mi pozadnych 30% ruskich kturzy z putinem niechca nic miec wspolnego.
 • ~JKa
  (2014-09-19 10:23)
  Najlepiej niech sie wyprowadza na Marsa,im dalej Kacap od cywilizacji tym lepiej dla reszty swiata.
 • ~Piast
  (2014-09-20 22:09)
  Re pamietliwy.Masz racje ale niestety wstyd przyznac tak samo było w Polsce dlatego Niemcy nami gardzili a nasza kulturę uważali za nic nie wartą w szczególności jak zobaczyli polskie przedwojenne wsie tj brud smród i ubustwo.Bieda na calego .no i te zdjecia robione przez zwykłych żolnierzy pokazujące polskich chłopów najcześciej bosych bez uzebienia.Ot zwykłych biedaków gdzie kołtun nie mogł byc ścinany bo mozna było umrzec.Naprawdę nie mamy sie czym szczycic.Na 36 milionów polaków tylko 900 tys miało wyzsze i srednie wykształcenie.W 1938 r w Polsce było aż 45 tys studentów to tyle ile w latach 80 tych w warszawie a w 1938 w Berlinie.O braku elektryczności nie wspomne .wstyd. Na wsi w II RP 65 procent wieśniaków nie umiało pisac i czytac a lekarz to ktos prawie świety.Jak ksiądz którego calowano w reke.Qwa jestem Polakiem jestem z dumny z tego faktu ale w przeciwieństwie do moich rodaków świetnie znam historie i roczniki statystyczne.Niestety nie mamy sie czym szczycic z tamtego okresu.No chyba że takim osiagnieciem były sławojki budowane na wsiach w latach miedzywojnia,gdyz jak to powiedział min sławoj skladkowski aż wstyd że ludzie na wsi w XX w załatwiaja swoje potrzeby za stodoła wycierając doope sinem lub słoma. Przykre to ale prawdziwe.Wiesz dlaczego polscy zołnierze którzy dostli sie na do Francji i angli nie chcieli wracac.wiem powiesz ze komunisci itd.nie stary badania wykazuja ze wiekszośc z tych ludzi mówie o zwykłych żołnierzach czyli w wiekszości chłopi po zobaczeniu zachodu i standartu życia nie chciało juz wracac do syfu tj drewnianego domu ze strzecha połaczonego z obora i bieda permanentnym gniedojadaniem.jak to pisali Niemcy kraj gdzie zwykły chłop mięso jada dwa razy do roku.No ale i tak jestem dumny z tego że jestem Polakiem.
 • ~ktoś
  (2014-09-19 11:06)
  To przestaną nas szpiegować?! Niemożliwe! :))
 • ~obserwator
  (2014-09-19 09:54)
  -breczek-

  jak można być tak głupim?, chyba tylko dla paru rubelków...ręce opadają. No nie pozostaje ci nic innego : jedź do Rosji, tam ustrzegą cie przed FASZYSTAMI!
 • ~Do ~Eroll
  (2014-09-19 09:43)
  Meczety Synagogi budują w Warszawie ,pokaż swoją odwagę... w buzi jesteś mocny jak większość... Byliśmy odważni bo tak nam kazali...
 • ~Mendia
  (2014-09-19 09:38)
  Samoobrona to dyskryminacja napastnika.

Może zainteresować Cię też: