Automatyczna aktualizacja aplikacji sprawiła, że ikonka z sympatycznym zielonym ludzikiem zniknęła z naszych smartfonów. Zamiast niej mamy teraz Google Pay. Zmianie uległa jednak nie tylko ikonka, ale też icały interface apki. Jest dużo wygodniejsza - zmniejszono zdjęcia kart są one teraz na przesuwanym pasku na górze aplikacjioraz ułatwiono opcję przełączania domyśłnych metod płatności. Wystarczy teraz dotknąć symbolu płatności dotykowej pod kartą, by telefon wykorzystał środki z jej konta. Gdy dotkniemy zaś samej karty, możemy zobaczyć nasze ostatnie transakcje.

Reklama

W Google Pay widzimy też wszystkie programy lojalnościowe, do których należymy - choćby stacji benzynowych, sklepów czy kawiarni. Gdy chcemy z nich korzystać, wystarczy zbliżyć telefon do terminalu w momencie naliczania punktów. Jest to dużo łatwiejsze rozwiązanie, niż noszenie ze sobą kilkunastu plastikowych kart, wypychających nasz portfel.

Dodawanie karty lojalnościowej jest proste. Gdy chcemy to zrobić, aplikacja robi zdjęcie numerowi karty i automatycznie wpisuje go do Google Pay. Możemy tez numer programu lojalnościowego wpisać do aplikacji ręcznie.

A to nie koniec zmian - Google zintegrował bowiem Google Pay z Chrome i wieloma programami, dostępnymi w sklepie z aplikacjami. Moży więc choćby przy użyciu programu zapłacić za taksówkę, czy za zakupy dokonywane przez internet, bez konieczności szukania karty w portfelu. Wystarczy tylko być zalogowanym w Chrome oraz użyć w aplikacji opcji "Zapłać z Google Pay".

Reklama