Google rozesłało maila do użytkowników programu G Suite, informując ich o nadchodzących zmianach w przeglądarkowej wersji serwisu. Co nowego nas czeka? Po pierwsze, wreszcie będzie można wejść do kalendarza bezpośrednio z interfejsu Gmaila. Po drugie, maile dostaną funkcję "drzemki" - jeśli nie możemy teraz odpowiedzieć na elektroniczną pocztę, będzie można je tak "wyciszyć", by wiadomości pojawiły się na nowo na górze skrzynki, po wybranym przez nas czasie - czytamy w serwisie techcrunch.com.

Reklama

Użytkownicy desktopowej wersji poczty będą też mogli skorzystać z tzw. "sprytnych odpowiedzi" - algorytmy serwisu skanują treść maila i podpowiadają krótką odpowiedź (jest to już dostępne w mobilnej aplikacji). Do tego nasza poczta będzie wreszcie dostępna w trybie offline. Da się więc sprawdzić maile, czy odszukać ważne listy, gdy nie mamy dostępu do sieci.

Kiedy zobaczymy efekty zmian? Najpierw skorzystają z nich ci, którzy zgodzą się na dołączenie do programu dla "wczesnych użytkowników", podczas którego koncern będzie testował te zmiany. Oni dostaną dostęp do nowej wersji Gmaila "w ciągu nadchodzących tygodni". Dopiero gdy okaże się, że wszystko działa poprawnie, wówczas nowa poczta zostanie udostępniona reszcie świata.