Zaskakujący pomysł ministra cyfryzacji. Rządowy projekt idzie wbrew zasadom bezpieczeństwa w sieci

| Aktualizacja:

Jeden login do urzędów i portali publicznych, a nawet do banków oraz sklepów internetowych. Taki jest cel rządowego projektu ustawy o usługach zaufania oraz identyfikacji elektronicznej przedstawionej we wtorek w Sejmie.

wróć do artykułu
 • ~Jasiek
  (2019-07-02 07:27)
  Jeden login dla każdego, to jak kamera na ulicy z możliwością rozpoznawania twarzy, bilet parkingowy z nr rejestracyjnym, to następne źródło pozyskiwania informacji o obywatelu.Próba obejścia przez Państwo ustawy RODO. Trzeba powiedzieć temu dość. Państwo nie rozlicza się przed obywatelami jak korzysta z pozyskanych od nas danych.
 • ~spadajcie bo wstyd
  (2018-06-17 09:09)
  wlasnie kretyn to wymysli bo kto jest tam na poziomie srodka podstawowki prawie nikt patrzac co robia bez namyslu a potem szambo
 • ~jj25
  (2018-06-16 13:58)
  Tylko totalny, PiS-owski kretyn mógł coś takiego "wymyślić"!
 • ~rychu
  (2018-06-07 14:39)
  ujawnil sie kolejny kretyn z sekty Jareczka !!!!!!!! bo jezeli nie ktryn, to sabotazysta, wrog Polski i wszystkich Polakow !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • ~Wbb
  (2018-06-06 00:05)
  Nie wieszcie w te bzdury, nie ma żadnych zabezpieczeń. Niedługo się zacznie i to na potęgę włamywanie do kont, wyciąganie danych i nie tylko. Wszystko jest robione aby pokazać zachodowi jaka to technika jest w Polsce, z tym że nie ważny jest obywatel byle by sukcesy bez pokrycia
 • ~Andy
  (2018-06-05 19:58)
  To nie te czasy gdy wystarczyło mieć osobne loginy i hasła oraz kilkanaście kont mailowych. Osobne loginy i hasła owszem, ale o długości co najmniej kilkunasto-kilkudziesięcio- znakowej i zmieniane (jedne i drugie) co najmniej raz na tydzień, kont mailowych wypadałoby mieć jednak co najmniej kilkadziesiąt. Jak najbardziej polecane jest natomiast oprogramowanie antywirusowe - najlepiej Kasperskyego. Wówczas poufne dane nie będą wyciekać gdzie popadnie, a tylko do służb specjalnych Rosji, a tam będą bezpieczne. :D Zupełnie natomiast nie rozumiem polecania usług typu LastPass. Przecież to gorsze od propozycji ministra cyfryzacji. Ewentualny wyciek danych logowania to nie tylko dostęp do wszystkich usług jak w przypadku tej propozycji ale dodatkowo wykaz wszystkich usług do których hasła i loginy są tam przechowywane.
 • ~asi
  (2018-06-05 19:35)
  Zapamiętanie trzech różnych haseł to dla pisss....lamu za duży wysiłek umysłowy.

Może zainteresować Cię też: