"Z radością ogłaszam, że zatrudniłem nową prezes Twittera, która rozpocznie pracę za około sześć tygodni. Moja rola (w firmie) zmieni się. Będę odtąd dyrektorem zarządzającym i głównym dyrektorem ds. technologii, nadzorującym produkt, oprogramowanie i administratorów" - oświadczył Musk.

Reklama

"WSJ" potwierdził, że osobą, o której wspomniał miliarder jest Yaccarino. Członkini kierownictwa NBCUniversal miała już przeprowadzić z Muskiem rozmowy w sprawie przejęcia Twittera. Jak poinformowano, Yaccarino, znana ze swoich skutecznych i innowacyjnych działań w branży reklamowej, pracuje w NBCUniversal od 2011 roku.

Musk od dawna zapowiadał rezygnację

Musk od dawna zapowiadał rezygnację z kierowania Twitterem. W grudniu 2022 roku 57,5 proc. użytkowników tego medium zagłosowało w ankiecie za odejściem miliardera z funkcji prezesa - przypomniała agencja Reutera.

Reklama

Elon Musk kupił Twittera pod koniec października ubiegłego roku za sumę 44 mld dolarów, zaciągając w tym celu ponad 10 mld dolarów długu. Nowy szef wprowadził wiele zmian w funkcjonowaniu popularnej platformy i zarządzaniu firmą, co spowodowało m.in. odpływ reklamodawców, będących głównym źródłem dochodów spółki.

W listopadzie 2022 roku miliarder zwolnił około połowy dotychczasowych pracowników Twittera. Jak podkreślał Reuters, Musk "bezwzględnie zmienił kulturę pracy, kładąc nacisk na długie godziny i intensywne tempo".