Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Co czeka internautów w 2015? Nadciągają nowe zagrożenia. RAPORT o stanie bezpieczeństwa sieci

10 stycznia 2015, 08:30
Wielkim problemem w internecie jest cyberszpiegostwo. Zdaniem specjalistów McAfee, grupy terrorystyczne czy takie państwa jak Korea Północna, będą próbowały dostać się na serwery i wyciągnąć dane. Zmieni się także metoda działania - zamiast szybkich ataków, obliczonych na sparaliżowanie sieci, hakerzy będą raczej starać się dostać do systemu i powoli, minimalizując ryzyko wykrycia, zbierać informacje. Zdobyte dane będą sprzedawana na czarnym rynku. Może to dotknąć zwykłych ludzi - wystarczy, że przestępcy przejmą kontrolę nad bazami dany sklepów internetowych.
Wielkim problemem w internecie jest cyberszpiegostwo. Zdaniem specjalistów McAfee, grupy terrorystyczne czy takie państwa jak Korea Północna, będą próbowały dostać się na serwery i wyciągnąć dane. Zmieni się także metoda działania - zamiast szybkich ataków, obliczonych na sparaliżowanie sieci, hakerzy będą raczej starać się dostać do systemu i powoli, minimalizując ryzyko wykrycia, zbierać informacje. Zdobyte dane będą sprzedawana na czarnym rynku. Może to dotknąć zwykłych ludzi - wystarczy, że przestępcy przejmą kontrolę nad bazami dany sklepów internetowych. / Shutterstock
Eksperci ostrzegają przed hakerami. Tylko w trzecim kwartale 2014, w każdej minucie pojawiało się 307 nowych zagrożeń. W tym roku będzie jeszcze gorzej. Oto, co grozi nam w 2015.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
dane raport McAfee aplikacje urządzenia mobilne McAfee bezpieczeństwo w sieci programy kradzież danych hakerzy cyberbezpieczeństwo

Powiązane

Reklama

Komentarze(6)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • EGZORCYSTA IV RP
  2015-01-11 00:34:37
  Czy wiecie o tym, że producenci programów antywirusowaych mają dokładny wgląd w Wasze komputery i widzą też np. jakie hasła wpisujecie na klawiaturze swego kompa? To jest dopiero fenomen, że kilka firma na świecie cieszy się bezgranicznym zaufaniem setek milionów użytkowników :)
  A może nawet to te firmy generują non-stop nowe wirusy, robale itp aby nakręcać sprzedaż swych programów? Jestem absolutnym przeciwnikiem teorii spiskowych, ale w tym przypadku to czasem miewam wątpliwości.
  0
 • sceptyk
  2015-01-10 11:46:20
  To jak widać gołym okiem,to ta cała technika jest nić nie warta,z pieniędzy okradną podsłuchają podglądają,podrabiają,psu na budę takie osiągnięcia.
  0
 • MR
  2015-01-10 09:39:55
  Firma MCAffee tworzy programy antywirusowe dlatego tak straszy użytkowników aby zwiększyć podaż.
  0
 • dobrze wyszkolony
  2015-01-10 13:48:59
  Dobrze "wyszkolony" pingwin dzielnie stawi czoła wszelkiej maści odmętom internetu tak w domu, jak i w firmie.
  0
 • Anianai
  2015-01-11 11:32:43
  Duchy sa madrzejsze i wszystko moga zrobic w kazdej sekundzie. Troche skromnosci !
  0
 • cygi
  2015-01-10 14:36:38
  Firma MCAffee niech się schowa w buty. Mają tak "doskonałe" produkty, że dwa razy musiałem oddawać komputer do serwisu aby usunąć wirusy. Nigdy więcej tego dziadostwa.
  0
Reklama

Zobacz więcej

Reklama