Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Co zagrozi naszym komputerom? Pięć największych problemów

27 listopada 2013, 11:49
W dniu 8 kwietnia 2014 roku firma Microsoft przestanie świadczyć usługi wsparcia dla systemu Windows XP. Oznacza to, że nowo odkryte luki w zabezpieczeniach nie będą usuwane, co narazi systemy komputerowe na całym świecie na ataki cyberprzestępców. Według badań NetMarketShare we wrześniu 2013 roku z systemu Windows XP nadal korzystało 31,42% komputerów na całym świecie. Według badań instytutu Gartner do dnia 8 kwietnia ponad 15% małych i dużych przedsiębiorstw będzie nadal korzystało z systemu Windows XP na co najmniej 10% komputerów firmowych.
W dniu 8 kwietnia 2014 roku firma Microsoft przestanie świadczyć usługi wsparcia dla systemu Windows XP. Oznacza to, że nowo odkryte luki w zabezpieczeniach nie będą usuwane, co narazi systemy komputerowe na całym świecie na ataki cyberprzestępców. Według badań NetMarketShare we wrześniu 2013 roku z systemu Windows XP nadal korzystało 31,42% komputerów na całym świecie. Według badań instytutu Gartner do dnia 8 kwietnia ponad 15% małych i dużych przedsiębiorstw będzie nadal korzystało z systemu Windows XP na co najmniej 10% komputerów firmowych. / Shutterstock
Specjaliści firmy Fortinet przygotowali specjalny raport, który pokazuje pięć największych zagrożeń, z którymi będą musieli zmierzyć się użytkownicy komputerów i nie tylko komputerów.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
wirusy android komputery zagrożenia

Powiązane

Reklama

Komentarze (2)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • Ani
  2014-03-03 20:52
  Kupic Nortona,poradzi sobie doslownie ze wszystkim a i doradzi jeszcze w awaryjnych sytuacjach.Troche drogi ale warty ceny napewno.
  0
  zgłoś
 • ulisse
  2013-12-10 00:05
  największym zagrożeniem dla kompów jest debilne programowanie . większość gigantycznej mocy obliczeniowej CPU i pojemności pamięci idzie na przetwarzanie i gromadzenie śmieciowych danych w których łatwo ukryć napastliwe algorytmy - komputer zachowuje się jak kupa kompostu naszpikowana minami.
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama