Mały pawilon na berlińskich targach IFA kryje sprytne rozwiązania techniczne, którymi inżynierzy z Chin zaskakują klientów. Produkty nie są wygórowane cenowo i stanowią atrakcyjną alternatywę dla pomysłów uznanych koncernów. Moim numerem jeden jest szybki grill elektryczny firmy China Light (HK) International Industry. To urządzenie potrafi upiec rybę w ciągu dwóch minut, a stek w ciągu trzech. Mięso jest smaczne i nie ocieka tłuszczem - co wysłannik dziennika.pl sprawdził na własnym żołądku.

Reklama

Do tego grill łatwo utrzymać w czystości i jest niezwykle tani - kosztuje zaledwie 40 euro. Co ważne, jak tłumaczy Blues Lueng - dyrektor firmy, nie ma problemu z dostawą do Polski i nie trzeba zamawiać kontenera grilli, by chiński producent odpowiedział na nasze zamówienie. Jest to więc doskonałe urządzenie dla tych, którzy grillują na balkonie - zapach już nie odstrasza sąsiadów, jak też dla tych, którzy chcą szybko i sprawnie przygotować ucztę dla znajomych.

Kolejną pozycją w rankingu rzeczy niesamowitych jest myszo-skaner LG. Choć produkt znanej firmy, to jednak jest to urządzenie przemyślne - jedno naciśnięcie guzika i mysz przenosi dokumenty na ekran komputera. Daje sobie radę nawet z tekstem zapisanym na ekranie komórki.

Wśród rzeczy dziwnych jest też głośnik z funkcją ładowarki smartfona, a także głośnik, który zamienia każdy przedmiot, do którego go przyczepimy w pudło rezonansowe. Chińscy producenci nie zapomnieli też o ludziach, którzy uwielbiają słuchać radia - mają w swej ofercie gadżety o designerskim kształcie.

I na koniec coś dla ludzi na diecie - przenośna płyta indukcyjna z wagą. Można idealnie więc dobrać porcje, przewidziane przez dietetyka, co do miligrama i szybko je przyrządzić.