Playstation 4, czyli Orbis ma zostać zaprezentowana w lutym - informuje serwis eurogamer.net. Pod maską znajdziemy ośmiordzeniowy procesor firmy AMD. Układem graficzny prawdopodobnie, jak informuje "Digital Foundry" mobilny procesor 7970M. Do tego dostaniemy 4 GB pamięci RAM serii GDDR5. Do tego napęd BluRay, wbudowane WiFi, dysk twardy. Jeśli zaś chodzi o cenę, to, zdaniem eurogamer.net, ma ona kosztować w USA 400 dolarów, co znając politykę cenową firm, przełoży się na 400 euro , czyli około dwóch tysięcy złotych.

Reklama

W drugim narożniku znajdziemy nowego Xboxa, zwanego Durango. Pod maską znajdziemy ten sam procesor, co w PS4. Jest jednak wolniejsza pamięć o mniejszej przepustowości, ale będzie jej więcej. Zdaniem eurogamer.net, Durango będzie miał 8GB RAM. Konsola nastawiona jest nie tylko na gry - według niektórych plotek, ma mieć wejście HDMI i sprzętowy dekoder wideo, a także oferować możliwość nagrywania programów z telewizji.

Niestety nie wszystko zapowiada się różowo. Według plotek zarówno Sony, jak i Microsoft planują zabić handel używanymi grami. Konsole będą działać, jak serwis Steam - by uruchomić grę, trzeba będzie wpisać specjalny kod, który przypisze ją do naszego konta użytkownika, lub konsoli. Na innym sprzęcie nie da się już więc jej uruchomić.