Sharp AQUOS LED LC-90LE757, czyli największy na świecie telewizor trafił właśnie do sklepów w całej Europie. Urządzenie jest wysokie na ponad 1,2 m a przekątna ekranu wynosi niemal 2 metry i 30 centymetrów

Reklama

Model Sharp AQUOS 3D LED LC-90LE757 jest największym telewizorem LED na świecie dostępnym w seryjnej produkcji, a przy tym jest stosunkowo lekki, smukły i pasuje do najróżniejszych rodzajów wnętrz. Warto zaznaczyć, że aby komfortowo korzystać z telewizora i w sposób optymalny podziwiać niezrównaną jakość kolorów i detali, należy oglądać telewizję z odległości około 3,5 metra.

LC-90LE757 to telewizor Full HD o pełnym podświetleniu LED. Zastosowano w nim panel X-Gen UV2A 3D, procesor Clear Picture oraz technologię Active Motion 200.
Sharp LC-L90LE757 umożliwia dostęp do internetu za pomocą otwartej przeglądarki AQUOS NET+. Pozwala ona na surfowanie w sieci, łatwą integrację z urządzeniami mobilnymi oraz dostęp do usług VOD i Skype. Jest również wyposażony w nową aplikację firmy Sharp - AQUOS Remote Lite dla systemów iOS i Android, która zamienia smartfon w pilot wyposażony we wszystkie potrzebne funkcje, a także umożliwiającą proste i intuicyjne przeglądanie internetu. Telewizor ma wbudowany potrójny tuner HD (DVB-T/DVB-C/DVB-S2) oraz odtwarzacz multimedialny, który umożliwia odtwarzanie zdjęć, filmów i muzyki z pamięci USB lub bezpośrednio z sieci domowej.

Mimo wyposażenia nowego telewizora Sharp w niebotycznych rozmiarów ekran, jego stylowy design, smukła rama i aluminiowe wykończenie sprawiają, że wygląda niezwykle lekko. Waży zaledwie 64 kg (bez podstawy) i ma mniej niż 12 cm głębokości w najgrubszym miejscu, dzięki czemu można go łatwo zamontować na ścianie. Technologia bezpośredniego podświetlenia LED sprawia, że ten ogromny telewizor jest zarazem energooszczędny: to klasa A++ pod względem wydajności energetycznej.

90-calowy AQUOS poprzez Wallpaper Mode daje możliwość wyświetlania na ekranie telewizora obrazów – tapet. Tym samym wyłączony telewizor nie jest jedynie czarną plamą na ścianie, a ekranem, na którym możemy umieścić dowolny obraz – grafikę, fotografię, ulubioną reprodukcję dzieła sztuki. Jednocześnie nie jest to klasyczny “pokaz slajdów”. Obraz ma bowiem niemal taką samą jasność i wygląd jak oryginalne obrazy malowane na płótnie. W trybie Wallpaper odbiornik zużywa jedynie ok. 30-40W - czyli tyle, co mała żarówka. Jasność obrazu to zaledwie 30cd. Tryb Wallpaper Mode w połączeniu z olbrzymią przekątną jaką oferuje telewizor Sharp będzie stanowić ozdobę każdego salonu.

Telewizor Sharp o przekątnej 90 cali dostępny jest w sprzedaży od czerwca 2013. Cena: ok. 60 000 zł.