Innowacyjna elektroniczna kostka do gry DICE+, jako pierwszy polski produkt jest dostępna w amerykańskiej sieci sklepów Apple Store. Trafiła tam niecałe trzy miesiące po premierze sprzedaży. Dzięki temu miłośnicy gier i nowoczesnych technologii mogą kupić kostkę na całym świecie. DICE+ jest oferowana w Apple Store na zasadach wyłączności.

Firma Game Technologies, która stworzyła i produkuje kostkę DICE+, jako pierwsza firma z Polski oferuje swój produkt w Apple Store. Dostępny jest on obok najnowszych modeli iPhone’a, iPad’a czy kultowych laptopów MacBook.

Kostka elektroniczna DICE+ jest przełomowym produktem - przenosi tradycyjne gry do świata cyfrowej rozrywki. Docenili to nasi partnerzy z Apple, którzy po wnikliwej analizie dopuścili kostkę do sprzedaży w Apple Store - mówi Patryk Strzelewicz, jeden z pomysłodawców kostki - Urządzenie zostało wymyślone i zaprojektowane w Polsce, tutaj jest również produkowane. Teraz dzięki partnerstwie z Apple klienci na całym świecie mogą nabyć polską kostkę DICE+.

DICE+ jest nowoczesną wersją tradycyjnej kostki do gry - która dzięki wbudowanej technologii może służyć również jako pełnowartościowy kontroler, komunikujący się z tabletami i innymi urządzeniami za pomocą energooszczędnej technologii Bluetooth 4.0. Elektroniczna kostka jest wykonana z wysokiej jakości materiałów, cyfry wyświetlane są w innowacyjny sposób spod powierzchni ścianek sześcianu. W urządzenie wbudowano procesor, akcelerometr, magnetometr, sześć diod RGB oraz dziesiątki innych podzespołów elektronicznych, dzięki którym obsługa kostki jest bardzo intuicyjna.

DICE+ współpracuje z tabletami działającymi pod kontrolą systemów operacyjnych iOS i Android. Wbudowana bateria po jednym ładowaniu pozwala na 20 godzin nieprzerwanej zabawy. Urządzenie oficjalnie zaprezentowano podczas targów Gamescom w Kolonii w sierpniu 2013 roku. Obecnie z DICE+ współpracuje kilkanaście gier, do końca 2013 roku liczba ta ma się powiększyć o kolejnych pięć, następne kilkadziesiąt jest już w trakcie opracowywania.

Kostka DICE+ wraz z pakietem kilkunastu gier jest dostępna w cenie 149,99 zł.