Na tę premierę czekali fani Apple na całym świecie. Wreszcie koncern odkrył karty i pokazał dwa nowe urządzenia. Pierwszy, z ekranem o przekątnej 4,6 cala i rozdzielczości 1334x750 i iPhone 6 Plus z ekranem o rozdzielczości Full HD i przekątnej 5,5 cala. Koncern zapewnia, że w przypadku większego modelu, nie będzie żadnych problemów Rozskalowaniem aplikacji.

Reklama
AP / Marcio Jose Sanchez

Pod maską obu urządzeń znajdziemy 64-bitowy procesor A8. Z danych Apple wynika też, że na jednym ładowaniu telefon będzie w stanie pracować o ponad 50% dłużej niż poprzedni model. Rozczarowuje za to aparat. Jedyne 8 MP i przesłona f2/2 (w zamian za to mamy optyczną stabilizację obrazu w iPhone 6 Plus). Telefon dostanie też antenę pracującą w standardzie 802.11ac i moduł LTE do 150 mb/sec.

Data premiery? iOS 8 ujrzy światło dzienne 17 września, iPhone 6 zadebiutuje w USA 2 dni później, a w pozostałych krajach świata pokaże się do końca roku. eme

Drugim produktem, który pokazał koncern, jest e-zegarek, czyli po prostu Watch. Będzie dostępny w dwóch rozmiarach i pięciu kolorach. Z pierwszych zdjęć widać, że ma lepszy interface, niż androidowe zegarki. Można go też będzie ładować bezprzewodowo. Będzie można gadżetowi dyktować wiadomości, ma też wbudowanego głosowego asystenta- Siri.

AP / Marcio Jose Sanchez