Nowy smartfon jest tylko odświeżeniem linii, a nie całkowicie nowym modelem. Sony poszło więc drogą Apple'a i zamiast nazwać flagowiec Z4, dodano do Z3 jedynie "plus" Z3 odchudzono i wyszczuplono - ma jedynie 6,9 mm grubości i waży zaledwie 144 gramy. Zniknęła też klapka, zasłaniająca port USB i styk ładowania magnetycznego (telefon wciąż jest jednak wodo i pyłoodporny). Smartfon jest wykończony metalową ramką i pokryty hartowanym szkłem. Będzie dostępny w czterech kolorach - czarnym, białym, miedzianym i morskim.

Reklama
Media

Pod maską znajdziemy ośmiordzeniowy Snapdragon 810. Z3+ wyposażona jest też w moduł LTE o prędkości do 300 Mbps. Wyświetlacz to Triluminos o przekątnej 5"2-cala i rozdzielczości FullHD. Sony zapewnia, że ekran będzie dobrze widoczny w świetle słońca. Jeśli zaś chodzi o dźwięk, to telefon będzie w stanie odtwarzać pliki w "jakości zbliżonej" do High-Res Audio.

Media

Seria Xperia zawsze miała dobry aparat. Nie inaczej jest tym razem. Tylny aparat ma matrycę 20,7P i 25-milimetrowy szerokokątny obiektyw o ISO do 12800 i czujnikowi 1/2,3. Ciekawą funkcją jest też tryb "Gourmet" do fotografowania jedzenia. Oczywiście można też nagrywać filmy w jakości 4K. Z przodu mamy z kolei aparat o matrycy 5MP i szerokim 25-milimetrowym obiektywem do grupowych selfie.

Reklama