Razer Ornata, to klawiatura, której klawisze są połączeniem membrany z mechanicznymi przełącznikami. Jak twierdzą przedstawiciele Razer, z jednej strony stajemy wygodę pisania klawiatur membranowych, połączonych z szybkością pisania i krótkim czasem aktywacji przełączników mechanicznych oraz z możliwością podłączenia diod pod każdym klawiszem.

Reklama

Ornata - poza wersją z podświetleniem RGB i podpórką na nadgarstek - nie ma żadnych fajerwerków - nie znajdziemy dedykowanych klawiszy, pozwalających zapisać makra, czy portów USB. Jej cena to 110 euro.

Drugim produktem jest kamerka internetowa z systemem Intel Real Sense, czyli Stargazer. Kamera potrafi przesyłać wideo w rozdzielczości FullHD - wtedy jednak nagrywa w tempie jedynie 30 klatek na sekundę, więc mogą być problemy z płynnością obrazu. Po przełączeniu jednak w rozdzielczość 720p wszystkie problemy znikają. Wielkim plusem Stargazera jest to, że nie potrzebny już nam jest specjalny pokój nagrań. We wszystkich programach streamujących wideo możemy podkleić jako tło przesyłanego obrazu dowolne zdjęcie. Do tego, dzięki technologii Real Sense, kamera ignoruje też wszystko, co dzieje się za naszymi plecami. Urządzenie wyceniono na 170 euro.