Najprostsze jest podłączenie iPhone'a do radia samochodowego.

Reklama

1) Wystarczy włożyć kabel do ładowania do gniazda USB w samochodzie (auto musi wspierać Car Play) a drugi podpiąć do telefonu. Po chwili na ekranie wyświetlacza multimedialnego powinny się pokazać ikony z ekranu smartfona.

2) Niektóre auta (wybrane modele BMW, Mercedes A i Sprinter) obsługują bezprzewodowe połączenie z iPhone'm. Wtedy trzeba włączyć wyszukiwanie urządzeń BT w samochodzie, wejść w iPhone do ustawień > główne > car play > dostępne samochody i wybrać nasze auto

W przypadku Androida połączenie smartfonu z samochodem (auto musi być wyposażone w tę opcję) będzie bardziej skomplikowane, ponieważ Android Auto oficjalnie nie jest w Polsce dostępne. Trzeba więc będzie samemu zainstalować plik .apk.

1) Pobrać plik apk. - najlepiej z serwisu apkmirror.com. Potem trzeba w ustawieniach telefonu zezwolić na instalację plików spoza sklepu Play. Tę procedurę będziemy musieli powtózyć za każdym razem, kiedy pojawi się nowa aktualizacja aplikacji, inaczej smartfon nie będzie rozpoznawany. Automatyczna aktualizacja przez sklep Play nie jest możliwa.

2) Następnie podłączyć telefon do gniazda USB w samochodzie (najlepiej użyć oryginalnego kabla, dołączonego do telefonu - niektóre bowiem nie zostaną rozpoznane ani przez auto ani przez telefon).