W planach koreański koncern ma telewizory 8K zarówno serii Signature OLED (wersje 88 i 77 cali), jak też i "zwykłe" ekrany w technologii NanoCell (o przekątnej 65" i 75"). Firma zapewnia, że wszystkie modele spełniają oficjalne, najnowsze standardy 8K. Jak czytamy w komunikacie, telewizory radzą sobie zarówno z odtwarzaniem oryginalnych materiałów w tej najnowszej rozdzielczości, jak i potrafią ulepszyć obraz z gorszej jakości. LG chwali się też "sztuczną inteligencją" w procesorze obrazu, który ma automatycznie wybierać najlepsze ostawienia do jednego z czterech rodzajów odtwarzanego materiału (film, sport, standardowy obraz i animacja).

Reklama

Telewizory LG mają także mieć ulepszony system dźwięku, który ma ułatwić odtwarzanie dialogów i pozwolić na stworzenie wirtualnego systemu 5.1 (ale tu cudów nie ma co oczekiwać - soundbary czy kino domowe i tak będą grać lepiej).

DO tego telewizor ma też być centrum zarządzania Internetem Rzeczy za pomocą głosu. Modele 8K współpracować też będą z Siri, Alexą czy asystentem Google'a.

Ceny i data premiery na razie nie są znane.