Nowy smartfon Xiaomi 12 Lite jest bardzo wygodny do trzymania w dłoni dzięki smukłej i lekkiej konstrukcji o grubości 7,29 mm i wadze zaledwie 173 g. Tylna obudowa telefonu jest matowa, a jej odcień zmienia się w zależności od tego, jak pada światło. Taki sam kolor jak na tylnym panelu znajdziemy również na płaskich bocznych krawędziach .Xiaomi 12 Lite jest dostępny w trzech kolorach – zielonym (Lite Green), różowym (Lite Pink) i czarnym (Black).

Reklama

Główny aparat 108 MP plus przedni 32 MP

Xiaomi 12 Lite ma trzy główne aparaty: jeden o rozdzielczości 108 MP wyposażony w duży sensor HM2, ultraszerokokątny aparat o rozdzielczości 8 MP oraz aparat makro o rozdzielczości 2 MP. W połączeniu z funkcją Eye Tracking Focus i trybem Motion Capture. Przedni aparat o rozdzielczości 32 MP jest wyposażony w sensor GD2 i autofokus. Tryb Selfie z automatycznym HDR jest wspierany opracowanym przez Xiaomi specjalnym algorytmem, który wykorzystuje szacowanie głębi obrazu, aby symulować efekt bokeh, czyli rozmycie tła na drugim planie. Przedni aparat jest uzupełniony o dwie doświetlające diody LED Xiaomi Selfie Glow.

Reklama

Dodatkowo Xiaomi 12 Lite jest wyposażony w szereg funkcji fotograficznych, które wzbogacą posty i filmy w mediach społecznościowych. Wystarczy wymienić Magic Cutout – profesjonalny edytor zdjęć, który automatycznie identyfikuje i wycina ludzi, koty i psy podczas edycji obrazu, tryb Vlog z 19 szablonami do błyskawicznego tworzenia nagrań wideo w różnych stylach oraz inne funkcje, takie jak One-click AI Cinema i szereg łatwych w użyciu filtrów, symulujących różne efekty filmowe.

Wydajność, obsługa sieci 5G i turbo ładowanie 67 W

Reklama

Xiaomi 12 Lite jest wyposażony w chipset Snapdragon 778G, aby zapewnić flagową wydajność w sieciach 5G. Zbudowany w procesie technologicznym 6 nm, ośmiordzeniowy procesor maksymalizuje przepustowość transmisji 5G¹ przy zachowaniu równowagi między wysoką wydajnością a niskim zużyciem energii. Wielowarstwowy system chłodzenia zapewnia efektywne odprowadzanie ciepła. Bateria o pojemności 4300 mAh w Xiaomi 12 Lite z łatwością wytrzymuje cały dzień, a dołączona ładowarka 67 W pozwala na osiągnięcie 100% stanu baterii w zaledwie 41 minut². Inteligentny algorytm ładowania Xiaomi AdaptiveCharge uczy się naszych nawyków korzystania z telefonu, aby zoptymalizować działanie w nocy i uruchomić automatycznie pełne naładowanie urządzenia tuż przed obudzeniem się użytkownika.

Xiaomi 12 Lite jest wyposażony w 6,55-calowy wyświetlacz AMOLED ze wsparciem systemów HDR10+ i Dolby Vision®. Częstotliwość odświeżania ekranu to maksymalnie 120 Hz, a częstotliwość próbkowania dotyku wynosi 240 Hz, co zapewnia płynną pracę wyświetlacza. Dzięki Sunlight mode 3.0, czyli trybowi zwiększania jasności ekranu w świetle dziennym, trybowi czytania 3.0 i funkcji True Display, Xiaomi 12 Lite zapewnia komfort oglądania i minimalizuje zmęczenie oczu. Xiaomi 12 Lite ma również parę głośników stereo i korzysta z technologii dźwięku przestrzennego Dolby Atmos®.

Cena i dostępność

Cena smartfonu Xiaomi 12 Lite z pamięcią 6 GB + 128 GB wynosi 2199 złotych. Na start oczywiście rusza promocja – każdy, kto zakupi ten model w okresie 24.10 - 03.11, oszczędzi 200 złotych, czyli zapłaci za urządzenie tylko 1999 złotych.