Samsung rozszerza ofertę telewizorów Micro LED o kolejne przekątne ekranu – są już dostępne aż w pięciu rozmiarach: 76, 89, 101, 110 i 114 cali. Można je kupić w zależności od rozmiaru w przedziale cenowym od 399 999 do 675 000 złotych.

Reklama

Czym jest Micro LED?

Czym właściwie jest technologia Micro LED? Jak sama nazwa wskazuje, w wyświetlaczach tych stosowane są samoemisyjne diody LED o wielkości zaledwie 100 ㎛, czyli cieńsze od ludzkiego włosa. Jeden piksel RGB składa się z trzech osobnych diod: czerwonej, niebieskiej i zielonej, co pozwala na osiągnięcie w pełni nasyconych i bardzo naturalnych barw.

Reklama
Samsung Micro LED / Media

Przykładowo 110 calowy ekran Samsung Micro LED tworzy 25 milionów diod, z których każda indywidualnie generuje światło i kolor, co z kolei przekłada się na niezwykle wciągające wrażenia wizualne – imponującą głębię, żywe barwy oraz podwyższoną wyrazistość i kontrast. Sterowanie jasnością obejmuje ponad milion poziomów. Jakości obrazu towarzyszy Design Monolitu, który oznacza, że ramki są niewidoczne, a obraz wydaje się być zawieszony w powietrzu.

Bez efekty wypalenia

Co więcej, nieorganiczne samoemisyjne diody Micro LED typu RGB są wolne od efektu wypalenia oraz zapewniają wyjątkową jasność i jakość obrazu przez prawie 100 000 godzin czyli blisko 70 lat typowego wykorzystania w środowisku domowym (ok 4h dziennie).